Najpiękniejsze kolory 2018! | Dekorian Home
TRENDY | 2018-10-02

Najpiękniejsze kolory 2018!

Jest ich wiele, ale mają jeden wspólny mianownik: wszystkie są ciepłe i nieco….przybrudzone. Spokojnie! Intensywne tony nie zniknęły na zawsze z wnętrzarskiej palety. Ustąpiły miejsca spokojniejszym krewniakom, a żeby nie było monotonnie i smutno, rozweselają barwne towarzystwo pełniąc rolę mocniejszych akcentów w postaci dodatków i deseni.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Kolory we wnętrzach nie zmieniają się, aż tak szybko jak na wybiegach modowych. Mimo to każdego roku staruje jednak kolorystyczna sztafeta. Jakie kolory obecnie są na topie? Ponadczasowa biel przekazała swoją pałeczkę już kilka sezonów temu. Chociaż zawsze będzie mile widziana we wnętrzach, już nie jako kolor grający pierwsze skrzypce, ale raczej bohater drugiego planu. Uniwersalne szarości wciąż są modne, ale najchętniej stosowane w połączeniach. Fantastyczne efekty daje gradacja odcieni, łączenie jasnych popieli z perłowymi szarościami, gołębich z ciemnym grafitem czy kolorem wzburzonego nieba. Drugi sezon z rzędu obserwujemy powrót ciemnych kolorów i jak narazie nie zanosi się na zmiany. Modne są przygaszone odcienie, przybrudzone, teatralne, z domieszką brązów i złota. Taka kolorystyka sprzyja wyciszeniu, daje poczucie bezpieczeństwa i błogiego odprężenia. Jednak, żeby nie było zbyt ponuro projektanci wnętrz przełamują dekadencką kolorystykę jaśniejszymi, świetlistymi akcentami. Nadal na topie jest ciemna zieleń typu emerald, ale pojawia się tez coraz więcej wypłowiałych odcieni tego koloru. Wielbicieli militarnej kolorystyki ucieszy powrót wojskowego khaki. W roli „rozświetlaczy” sprawdzają się doskonale słoneczne żółcienie, w bogatej rozpiętości tonów. Od ciepłego kanarkowego, poprzez intensywny cytrynowy, a na musztardowym kończąc. Zwłaszcza ten ostatni robi w tym sezonie zawrotną karierę. Od żółcieni prosta droga do pokrewnych pomarańczy. Te intensywne, ogniste stosowane są głównie w dodatkach jako desenie. Prym wiedzie przygaszony kolor cegły lub terakoty. Wraca czerwień. Przybrudzoną marsalę niedawno zastąpił zmysłowy burgund, a wszystko wskazuje na to, że niedługo zostanie zdetronizowany przez intensywny strażacki karmin. Często pojawia się ciemny granat. Podobnie jak zieleń i żółcień pięknie prezentuje się zwłaszcza na welwetowych tapicerkach.  

Na czasie są eleganckie i wyrafinowane odcienie nawiązujące do kolorów kamieni szlachetnych: szmaragdu, szafiru, rubinu czy ametystu. Nic dziwnego, że stały się ulubionymi kolorami projektantów dekoracyjnego szkła. Pięknie prezentują się w palecie obok złota, miedzi i mosiądzu. 


Czas generowania strony: -1679407368,66s