Modne ściany w 2017 | Dekorian Home
TRENDY | 2017-10-19

Modne ściany w 2017

Zapewne już dotarła do was wiadomość, że kolorem roku 2017 została „greenery", czyli zwyczajna zieleń. Jest to dla nas małe zaskoczenie, bo w minionych latach mieliśmy do czynienia z bardziej wyrafinowanymi wyborami Instytutu Pantone. Wspomnijmy chociażby nobliwe Rose Quartz, Serenity oraz zmysłową Marsalę.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

 trendy kolorystyczne 2017 pantone

Fot. Pantone.

 

Na stronie Instytutu Pantone czytamy, że „odświeżająca i ożywcza zieleń jest symbolem nowego początku". Jak zapewniają eksperci „greenery” ma odzwierciedlać zieleń, którą możemy zaobserwować w pierwszych dniach wiosny, gdy przyroda budzi się do życia. Zieleń w odcieniu „greenery” to także symbol ruchu eko!

 

zielony trend kolorystyczny 2017 gucci

Fot. Kolekcja wiosna/lato domu mody Gucci.

 

Nie trudno się domyśleć, że cały świat zwariuje wkrótce na punkcie tego świeżego odcienia zieleni. Pojawi się on zarówno w modzie, jak i we wnętrzach, w dekoracjach, dodatkach i architekturze.

 

isamartini zielen sciana

Odcień „greenery” na ścianie. Fot. Isamartini.com.

 


OKIEM ARCHITEKTA

Marta Świergiel / www.ohah.pl

 

marta swiergiel

Szukasz wskazówki na modne wnętrze 2017 roku? To powrót do natury lecz tym razem w szlachetnym wydaniu. Dominować będą takie materiały jak marmur, złoto czy miedź a na ścianach zagoszczą dostojna zieleń i kolory ziemi. Niby nic nowego, bo kolory ziemi przecież już były, ale tym razem inspiracje czerpiemy wprost ze świata roślin, zarówno pod względem kolorystyki jak i faktury. W najbliższym czasie motywy egzotycznych liści palm czy bambusów znajdziemy zarówno na tapetach, jak i tkaninach.

 

Ten sezon zdominują odcienie zieleni. Projektanci chętnie będą sięgać po strukturę
drewna czy korka, które świetnie współgrają z każdym jej odcieniem. Na ścianach i w dodatkach pojawią się również takie kolory jak terakota, burgund, ochra czy miedź. Modne kolory to także pudrowy róż, stonowany fiolety i odcienie niebieskiego, szczególnie szary denim. Każdy z producentów farb stawia na coś innego i jestem pewna, że każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Moim ulubionym kolorem w tym sezonie jest Enigmatic Triton, wybór i propozycja Para Paints. W zestawieniu z panującymi na rynku trendami szlachetnych marmurów, ciepłych metali i aksamitów nada wnętrzu wyrafinowanej elegancji.


 

Na szczęście „greenery” na ścianach nie jest jedynym obowiązującym trendem. Ze względu na swoją jaskrawość dominuje we wnętrzu w sposób dla niektórych nie do zniesienia. Nie każdy przecież jest w stanie zaakceptować ten odcień na dużej powierzchni.

 

para paints zielen 2017 dekorian

Modna zieleń. Ta na fotografii jest o ton ciemniejsza niż ta lansowana przez Instytut Pantone. Fot. Para Paints.

Jeśli nie zieleń, to co?

Na szczęście producenci farb rokrocznie także przygotowują swoje własne propozycje „obowiązujących” kolorów we wnętrzach. Analizując modne i lansowane odcienie, szybko dojdziemy do wniosku, że nie mają one zbyt wiele wspólnego z wesolutkim obliczem zielonego, który poleca nam Instytut Pantone. Aktualnie, ściany są ciemne.

 Trwa zeszłoroczny boom na szarości. Odcień gołębi i mglisty zastąpiły barwy burzowego nieba i ponurego zmierzchu. Najlepszym tego przykładem jest kolekcja NATURAL kanadyjskiej marki Para Paints, w której jako uzupełnienie znajdziemy paletę żywiołów: wody, ziemi, ognia i powietrza.

 Ciemne kolory obecne są także w liniach NOCTURNE, ILLUMINATION oraz SYNHESIS. Tutaj możemy wybierać wśród głębokiej śliwki, pełnego pasji fioletu, ciemnego granatu oraz koloru roku Para Paints — Enigmatic Trition, który firma lansuje wraz z  jasnym błękitem — Twinkle In Her Eyes.

 

para paints kolory 2017 dekorian 2

Kolory roku 2017 marki Para Paints. Fot. Para Paints.

 

Słodkich snów — najmodniejsze kolory ścian w sypialniach.

W sypialniach ciemne odcienie ścian zawsze sprawdzają się znakomicie. Najczęściej malujemy ściany u wezgłowia łóżka, stanowią one piękne tło dla samego mebla, obrazów wieszanych nad nim. Sprawiają także, że we wnętrzu powstaje przytulny klimat sprzyjający relaksowi. Do sypialni wybierajmy kolory kojące nerwy — granat, niebieski, ciemną szarość. W zestawieniu z jasnymi meblami, dywanem i zasłonami wnętrze wcale nie będzie wydawało się smutne ani ponure.

 

para paints zielen 2017 dodatki

Fot. Para Paints, zielone są tu jedynie dodatki, ściana w kolorach ziemi.

 

para paints nocturne grafit dekorian

U wezgłowia łóżka, w sypialni znakomicie sprawdzi się odcień nieba o zmierzchu z kolekcji Nocturne. Fot. Para Paints.

 

silver blondie grafit kolor 2017

Fot. Silver-Blondie.

 

bloglovin grafit kolor 2017

Fot. Bloglovin.

 

thedapperproject grafit kolor 2017

W tej aranżacji zdecydowano się na jaśniejsze ściany, za to na ciemny odcień szarości pomalowano sufit. Efekt? Zaskakujący i bardzo ciekawy. Fot. thedapperproject.com.

 

Salonowe barwy

W salonach obowiązują także ciemne barwy. Modna jest zieleń, lecz w poważnym, butelkowym odcieniu lub zieleń wpadająca w turkus (Para Paints — kolor roku Enigmatic Trition). W zestawieniu z roślinami doniczkowymi, sztuką i eklektycznym umeblowaniem tworzą najmodniejsze wnętrza w stylizacjach Europy, Australii i Ameryki. Potwierdzają to także tegoroczne katalogi firm produkujących farby.

 

para paints kolor 2017 dekorian 3

Fot. Para Paints

 

para paints kolory oliwkowy 2017 dekorian 4

Fot. Para Paints.

 

para paints kolor 2017 turkus dekorian

Fot. Para Paints.

 

scandinavianhomestaging zielen kolor 2017

Fot. Scandinavianhomestaging.

 

art and typography kolor 2017 turkus

Fot. Art and Typography.

 

design sponge kolor 2017 zielen

Fot. Design Sponge.

 

ellen janus kolor 2017 zielen

Fot. Ellen Janus.

 

socialite family kolor 2017 zielen

Fot. SocialiteFamily.

 

studio salaris kolor 2017 zielen

Fot. Studio Salaris.

 

karwei kolor 2017 zielen

Fot. Karwei.

 

living room kolor 2017 zielen

Fot. Living Room.

 

Hit sezonu: mocny kolor i aksamit 

Głęboki, ciemny odcień na ścianie w zestawieniu z zieloną, aksamitną sofą to absolutny hit tego sezonu. Zielona sofa może być stylizowana — np. typu Chesterfield lub nawiązująca do wzornictwa lat 60. To niezwykle eleganckie zestawienie, które sprawdza się we wnętrzach umeblowanych antykami i meblami z elementami miedzi.

 

ravens.be kolor 2017

Fot. Revens.be.

 

haymes kolor 2017

Fot. Haymes.

 

hegge in france kolor 2017 zielen grafit

Fot. Hegge in France.

 

apartament therapy kolor 2017 zielen grafit

Fot. Apartament Therapy.

 

Zapraszamy do kuchni

Ciemne kolory ścian tak zainspirowały wyobraźnię projektantów wnętrz, że zawędrowały także i do kuchni. Łączy się je z tak modnym teraz marmurem — na blatach i ponad nimi, a także z glazurą, która go imituje. Do ciemnych ścian dopasowuje się także zabudowę kuchenną w takim samym lub podobnym odcieniu. Zabieg ten znakomicie sprawdza się w tradycyjnych kuchniach w stylu angielskim. By nie było zbyt ciemno, projektanci stosują nagminnie miedziane dodatki — jako uchwyty, okładzinę ścian, oświetlenie.

 

devolkitchens.co.uk kolor 2017 zielen marmur

Fot. Devolkitchens.co.uk.

 

fantasticfrank kolor 2017 grafit marmur

Fot. Fantasticfrank.

 

neked kitchens kolor 2017 zielen miedz

Fot. NakedKitchens.

Czas generowania strony: -1702048789,73s