Modern classic | Dekorian Home
TRENDY | 2019-05-10

Modern classic

Londyn powoli wyrasta na stolicę światowego, a już na pewno europejskiego designu, szczególnie tego w bardziej klasycznym wydaniu. Zapotrzebowanie na przedmioty unikatowe i dobra luksusowe jest tu tak duże, że projektanci mają nieomal nieograniczone możliwości. Dziś najsilniejszym trendem we wzornictwie jest tu wyrafinowany, elegancki i lekki styl modern classic.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Modern classic to styl dość uniwersalny, charakteryzujący się stonowaniem, elegancją, prostymi formami o klasycznym rodowodzie i umiarkowaną, nawiązującą do natury gamą kolorystyczną. Ta mieszanka tworzy wnętrza ponadczasowe, a zarazem niebanalne. Jednak Londyn kocha luksus, dlatego modern classic oprócz eleganckiego ma także wytworne oblicze. Dlatego kocha kryształowe żyrandole, obrazy i rzeźby, ręcznie robioną porcelanę, ozdobne ramy luster i indywidualnie projektowane meble.

 

NOWOCZESNA KLASYKA

Istotę modern classic najlepiej oddaje hasło „nowoczesna klasyka”. Cechą charakterystyczną stylu jest bardzo wysoka jakość mebli i dodatków. Projektujący na indywidualne zamówienie designerzy mogą nie tylko stosować najlepsze materiały, ale mają też okazję pokusić się o szczyptę ekstrawagancji. Większość mebli przybiera jednak klasyczną formę, która często nawiązuje do znów dziś modnego art deco. Od projektów międzywojennych różnią się one świeżością i lekkością, tak charakterystyczną dla modern classic.

 

OŚWIETLENIE NA PODIUM

Modern Classic to nie tylko meble, atmosferę wnętrz w tym stylu kreuje światło. Lampy, oprócz swojej funkcji praktycznej, mają też rolę dekoracyjną. Są niczym małe dzieła sztuki, które przykuwają i skupiają na sobie uwagę. We wnętrzach urządzonych w stylu modern classic odnajdziemy zapierające dech w piersiach żyrandole wykonane z setek a nawet tysięcy kryształów, ozdobione detalami ze szkła, porcelany, złoceniami czy srebrzeniami. Te misterne cacka stanowią często główny element dekoracyjny aranżacji salonu czy jadalni. Ich dodatkowym atutem jest unikatowość. Wykonane na indywidualne zamówienie, sygnowane nazwiskiem projektanta stanowią powód do dumy i świadczą o wysokiej przynależności klasowej gospodarzy.

 

KLUCZ DO SUKCESU

Modern classic, w przeciwieństwie do minimalizmu, uwielbia dodatki. Małe wymyślne stoliczki, tace, lustra, szkło dekoracyjne nadają wnętrzom subtelną elegancję. Wnętrza londyńskich domów i apartamentów indywidualny charakter zyskują nie tylko dzięki niebanalnym dodatkom. Swoją unikatowość zawdzięczają też sztuce. W stolicy Anglii nikogo nie zdziwi wspaniała rzeźba, obraz czy grafika w holu, salonie, jadalni, a nawet kuchni czy łazience.

 

SREBRO I ZŁOTO
Modern classic lubi luksus, co oznacza, że we wnętrzach musi pojawić się srebro i złoto. Najczęściej barwy te są jedynie dopełnieniem kolorystycznej aranżacji. W londyńskich wnętrzach królują bowiem bezpieczne odcienie beżu, szarości i perły oraz akcenty czerni, która nadaje wnętrzom wyrazisty charakter.

 

Czas generowania strony: -1679412179,04s