Marmurowe akcenty | Dekorian Home
TRENDY | 2019-05-10

Marmurowe akcenty

Marmur zadaje szyku we wnętrzach już kolejny sezon. Króluje przede wszystkim w łazienkach i kuchniach – na ścianach, blatach, podłogach. Najczęściej w wersji białej. Jest lubiany, bo wpisuje się w modny trend białych pomieszczeń, a jednocześnie przełamuje ich monochromatyczność. Nadaje też wnętrzom elegancję i wnosi do nich powiew luksusu. Klasyczny, trochę monumentalny, naturalny. Po prostu piękny. Jak go nie lubić?
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Marmur jako materiał wykończeniowy jest stosowany od wieków. Do niedawna głównie we wnętrzach klasycznych. Jednak to zmieniło się jakiś czas temu - ten szlachetny kamień coraz częściej pojawia się w mieszkaniach, i to nie tylko tych urządzonych w stylach z dawnych epok.

 

Okazuje się, że to materiał, który świetnie sprawdza się także w nowoczesnych aranżacjach. Ocieplany obecnością drewna, sprowadzony często do roli dodatku, dekoracyjnego akcentu.

 

Marmurowy trend szybko podchwycili producenci i na rynku pojawiły się akcesoria kuchenne, przedmioty użytkowe i elementy wyposażenia wnętrz wykonane z użyciem tego kamienia – lampy, świeczniki, stoliki kawowe, zegary. Nawet firmy tekstylne podchwyciły temat i na fali fascynacji marmurem wykorzystały jego charakterystyczny rysunek do stworzenia kolekcji poduszek i tapet.

 

Marmur na miękko? Czemu nie. Jednak nas pociąga jego elegancki chłód. Ma on dodatkową zaletę: marmurowe gadżety świetnie nadają się na wyszukany prezent. A fala ślubów właśnie przed nami… 

Czas generowania strony: -1680301338,37s