Okiem Designera
Aleksandra Morawiak

Myślę, że kluczowym aspektem w projektowaniu własnej przestrzeni, jest zrozumienie co tak naprawdę nam się podoba. Warto odrzucić schematy, mody, porównywanie się z innymi i zastanowić się, co tak naprawdę sprawia, że czujemy się gdzieś wyjątkowo, przytulnie. Moim zdaniem dużą rolę odgrywają we wnętrzu przedmioty z historią - meble, którym dajemy drugie życie, pamiątki rodzinne, ozdoby wykonane własnoręcznie. Otwórzmy głowę na niebanalne połączenia kolorystyczne oraz na sztukę we wnętrzu - może to być plakat ulubionego ilustratora, ciekawy wazon kupiony na pchlim targu lub prosty abstrakcyjny obraz namalowany w weekendowe popołudnie.

Liquid Memory Collages


Aleksandra Morawiak jest ilustratorką specjalizującą się w technice tworzenia poetyckich, efektownych kolaży. W swojej twórczości skupia się na człowieku oraz jego relacji z przestrzenią i samym sobą. Ponadto, ilustruje artykuły dla prasy w Polsce i za granicą, projektuje tapety, wzory na artykuły papiernicze, kalendarze, ubrania, ale również przedmioty użytkowe, takie jak pościel, czy posłania dla zwierząt.


Wnętrzarski kolaż


Mieszkanie Państwa Morawiak to niezwykle ciekawe zestawienie kolorów, form oraz materiałów. Wypełnione po brzegi intensywnymi barwami, dodatkami w stylu vintage oraz bujnymi roślinami, zachwyca już od przekroczenia progu. Meble - znalezione na śmietniku, kupione w namiocie z używanymi przedmiotami czy od prywatnych osób – idealnie wpasowują się w klimat eklektycznych przestrzeni. Natomiast kolaże Pani Oli, są doskonałym zwieńczeniem mieszkania - dzieła.


Artystyczny design


Każdy kto chciałby choć trochę dodać artystycznego wyglądu swojemu mieszkaniu powinien wyposażyć się w: meble zaskakujące oryginalnymi kształtami, ciekawe dodatki o niebanalnych formach oraz mocne akcenty kolorystyczne. W takich pomieszczeniach nie może zabraknąć wszelkich przejawów sztuki, a więc: obrazów, ilustracji, plakatów, zdjęć, rzeźb, pocztówek czy instrumentów muzycznych.