Fotele ? Twoja chwila zapomnienia | Dekorian Home
TRENDY | 2017-10-27

Fotele. Twoja chwila zapomnienia

Fotele są najlepszym miejscem do celebrowania cudownych momentów wyciszenia, błogiego relaksu z ulubioną lekturą w dłoni oraz wybornym cappuccino. Niezwykły urok tego mebla, o historii sięgającej starożytności, sprawia, że w każdym wnętrzu jest on na „swoim" miejscu; posiada iście kameleonowe zdolności wtapiania się w otoczenie, tworząc harmonijną całość. W zależności od kształtu, rodzaju, koloru, materiałów fotele mogą być głównymi bohaterami aranżacji lub przeciwnie: wtulone w róg – stanowić niebanalne tło.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

 

1 majestic riwiera francuska

Lazurowe Wybrzeże to miejsce, w którym warto się na moment zatrzymać, pokontemplować, odpocząć, dostrzec piękno otaczającego świata… najlepiej na wygodnych fotelach. Żródło: Majestic Barrière Cannes, Riwiera Francuska, www.tempodadelicadeza.com.br

 

2 designerskie fotele fotolia

W roli głównej – designerskie fotele w śnieżnobiałej odsłonie. Idealny dodatek do wnętrz w stylu skandynawskim. Fotolia.

 

Chociaż komfort i doskonała funkcjonalność mają stanowić główne atuty fotela, to nie mniej ważna jest jego strona wizualna. Wiedzieli o tym doskonale Charles i Ray Eames, których kultowy model Lounge Chair stał się ikoną designu. Słynne małżeństwo projektantów długo pracowało nad stworzeniem takiego mebla, który oprócz doskonałej wygody przyciągałby spojrzenia niecodzienną, oryginalną formą. Prezent dla reżysera Billy’ego Wildera szturmem podbił serca Amerykanów, wkrótce debiutował na szklanym ekranie, by na trwale zadomowić się w Hollywood. W wygodnym Lounge Chair medyczne zagadki rozwiązywał także doktor Gregory House.

 

3 lounge chair fotel fotolia

 

4 fotel rozkladany fotolia

 Fot. Fotolia.

 

Wielu współczesnych projektantów czerpie inspirację z kultowego projektu Eamesów. Linia Tiffany od Casprini to pierwsze na świecie monoblokowe krzesła z poliwęglanu. Marcello Ziliani zestawił ze sobą elegancję, komfort użytkowania oraz wytrzymałość. Tak narodziła się kolekcja o ponadczasowym pięknie i oryginalnym designie, zjawiskowo klasyczna, która wkrótce stała się ikoną. Podobnie jak Audrey Hepburn w roli  Holly Golightly w kultowym filmie „Śniadanie u Tiffany’ego”. Zmysłowa, uwodzicielska, kokieteryjna – taka jest kolekcja Tiffany. Ikona stylu, która przyciąga spojrzenia, wzbudza emocje, inspiruje.

 

5 casprini tiffany fotel

Tiffany Lounge, Casprini.

 

6 fotel my flower parri

My Flower, Parri.

Kolorowy fotel inspirowany pięknem kwiatów. Wnosi dobrą energię do wnętrz.

 

W wielkim stylu do łask wracają fotele retro. Inspirowane latami 50. i 60. są dziś absolutnym hitem. Projektanci doceniają ich unikatowy design i historię, która powoduje, że nadają wnętrzom niecodziennego klimatu. Flirt nowoczesności z tradycją to sposób na niebanalne aranżacje.

 

7 fotel retro fotolia

Fot. Fotolia.

 

8 fotel mamy parri

Mamy, Parri.

 

9 fotel double mamy parri

Double Mamy, Parri.

 

12 fotele free parri

Free, Parri.

 

fotel myra metalmobil

 

fotel myra metalmobil 2

 Myra, Metalmobil.

 

Zwolennicy eksperymentowania, poszukiwania niecodziennych rozwiązań, wyjścia poza  schematy i dotychczas przyjęte kanony również mają w czym wybierać. Ekstrawaganckie fotele spełniają swoją podstawową funkcję – są wygodne, choć ich design zaskakuje.

 

10 fotel hoop parri 2

Hoop, Parri.

 

11 fotel chiacchiera parri 2

Chiacchiera, Parri.

 

fotel dafne metalmobil

Dafne, Metalmobil.

 

13 fotel phillipsdepury

 

14 fotel 2

 

Niezależnie od tego, jaki styl fotela wybierzemy, jednego możemy być pewni: jego obecność wniesie do wnętrz niezwykły klimat, a chwile relaksu na stałe wpiszą się w rytm dnia domowników. W końcu: „jak okiem sięgnąć, panuje tu chwila. Jedna z tych ziemskich chwil proszonych, by trwały”.

Czas generowania strony: -1679412021,62s