Emocjonalny design detaliczny: między komfortem a miejskością | Dekorian Home
TRENDY | 2021-06-10

Emocjonalny design detaliczny: między komfortem a miejskością

Salon optyczny Nannini we włoskim mieście Reggio Emilia narodził się z myślą urzeczywistnienia ideai Made in Italy, która jest częścią DNA firmy. Projektant Gualtiero Sacchi, przekształcił ograniczoną przestrzeń przemysłową w przewiewne, wyrafinowane i współczesne środowisko, wstawiając nowe elementy architektoniczne i dekoracyjne, m.in. zjawiskową grafikę Glamora.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Projekt łuków, dzięki grze form i kształtów, nadał dynamiczny ruch przestrzeni, definiując i obramowując część wystawienniczą oraz recepcję. Aby dopracować i ocieplić otoczenie, wybrano lampy ze szkła i mosiądzu, aksamitne siedzenia i zasłony oraz marmurowy stół i ladę.

Aby skojarzyć estetykę salonu i zachęcić konsumenta do emocjonalnego przeżycia, narodziła się idea dużych łukowych portali, kultowego symbolu włoskiej architektury, który znajduje pełny wyraz w owym pomniku racjonalizmu, jakim jest Palazzo della Civiltà Italiana dell „ - Gualtiero Sacchi

Grafika Glamora Flora, która ozdabia przestrzenie łukowych portali, podkreśla poczucie komfortu, sprawiając wrażenie wychodzenia na bujny, tajemniczy ogród, który można odkryć będąc w środku salonu.

Wzór, faktura i wyrazistość grafiki ściennej kontrastują z miękkimi, błyszczącymi i refleksyjnymi odcieniami portali. Dzięki współpracy z Glamora kolor został lekko ocieplony, dzięki czemu połączenie z antycznym różem było idealne. Dodatkowo oryginalny design został dostosowany do wnętrza każdego lustra, dzięki czemu podświetlane ściany, na których wyświetlane są szkła, nie zasłaniały w całości dekoracji.

Czas generowania strony: -1702055113,01s