Drewno na pierwszym planie | Dekorian Home
TRENDY | 2021-08-19

Drewno na pierwszym planie

Doświadczenie życia w czasie pandemii sprawiło, że wszyscy bardziej doceniamy przyrodę i jej korzyści dla zdrowia. Wprowadzając naturalny styl do naszych domów, możemy nadal dbać o swoje dobre samopoczucie psychiczne nawet wtedy, gdy przebywamy w pomieszczeniach.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Ostatnio projektanci obalają nasze założenia dotyczące tego, jak drewno może być wykorzystywane w naszych domach. We wnętrzach wysokiej klasy obecnie dumnie prezentują się skromne materiały, takie jak nieobrobiona sklejka i płyta wiórowa, a projektanci mebli tworzą fantazyjne dzieła o organicznych, płynnych kształtach, które zacierają granice między funkcjonalnością a estetyką.

Zmieniając sposób myślenia o wykorzystaniu drewna w naszych domach i pozwalając, by odcień, faktura i wzór materiału miały kluczowe znaczenie, możemy stworzyć przestrzenie, które będą nas wspierać. Od najjaśniejszej podłogi Washed Scandi Pine do najciemniejszej Ebony nasza kolekcja podłóg drewnianych oferuje nieskończone możliwości, jednak na początek przedstawiamy trzy popularne style, aby pobudzić wyobraźnię.

Jasna i oryginalna

Najjaśniejsze odcienie drewna wprowadzą do wnętrza wrażenie lekkości i przestrzeni. Bielone deski i drewno wyrzucone na brzeg morza spłowiałe na srebrzystą szarość przez słońce i morze to interesujące faktury i wzory oraz ledwie widoczne odcienie kolorów.
W sypialni podłoga Light Distressed Oak z kolekcji Van Gogh ma rustykalną, naturalnie przebarwioną fakturę z wyraźnymi słojami i charakterystycznymi sękami. Połączenie subtelnej kolorystyki tej jasnej podłogi z chłodnym neutralnym odcieniem na ścianach oraz meblami z jasnego drewna stworzyło nowoczesny rustykalny styl, który doskonale sprawdza się w miejscach relaksu.

Aby dopełnić ten swobodny styl, wystarczy dodać eklektyczną mieszankę ulubionych klasycznych przedmiotów w stonowanych kolorach i z nieobrobionych materiałów, takich jak wiklina, cyna i wełna. Nawet lepiej, gdy nie są one idealnie wykończone, ponieważ dzięki temu styl będzie bardziej przytulny.

Ciepła i przyjazna

W ponury dzień bogate odcienie drewnianej podłogi poprawią Twój nastrój i sprawią, że cały świat wyda się jaśniejszy. Utrzymanie pokoju w prostym stylu z minimalistycznym podejściem do umeblowania i kolorów pozwoli uwydatnić ciepło drewna.
Chłodna paleta minimalistycznego wzornictwa została tu urozmaicona jaskrawymi kolorami podstawowymi, takimi jak wyraziste czerwone krzesła, i zrównoważona miękkimi odcieniami i fakturami podłogi Classic Limed Oak z naszej kolekcji Rubens. Ta charakterystyczna podłoga ma subtelne miedziane odcienie, wyraźny wzór słojów i wapnowane wykończenie, co pozwala stworzyć przyjazną atmosferę jak na nieformalny lunch.

Ciemna i tajemnicza

Stwórz aurę tajemniczości dzięki charakterystycznemu stylowi osmolonego dębu. Przypalone lub postarzone drewno bez skrępowania podkreśla swoje pochodzenie, a wyraziste ciemne odcienie dobrze łączą się z metaloplastyką i ścianami z odsłoniętej cegły, nadając industrialnemu stylowi domowy charakter.

Kuchnio-jadalnia na zdjęciu jest utrzymana w bardzo stonowanej palecie kolorów, jednak wcale nie jest nudna. Podłoga Charred Oak z kolekcji Van Gogh harmonijnie komponuje się z efektowną metaloplastyką i szafkami kuchennymi w kolorze postarzanej miedzi. Ta praktyczna podłoga, która autentycznie odwzorowuje różne odcienie przydymionego dębu z domieszką złotego bursztynu, ciemnej czekolady i zgaszonych odcieni czarnego węgla, emanuje odważnymi, ciepłymi tonami. Zróżnicowanie odcieni na ścianie z odsłoniętej cegły uwydatnia dominację faktury nad kolorem, tworząc przestrzeń, która emanuje elegancją i opiera się upływowi czasu.


Czas generowania strony: -1680303259,06s