Dobrze prosperujące miejsce pracy z tapetami Glamora – siedziba Transfer Oil | Dekorian Home
TRENDY | 2021-03-18

Dobrze prosperujące miejsce pracy z tapetami Glamora – siedziba Transfer Oil

Projekt Studio Ido dla nowej siedziby Transfer Oil odzwierciedla podstawowe wartości firmy, uzupełniając ultranowoczesną wizję środowiska pracy z dynamicznymi otwartymi przestrzeniami. Wybór grafik wielkoformatowych Glamora z bezszwowymi połączeniami tworzącymi niezakłócony efekt wizualny podkreśla ich płynność.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Założona w 1979 roku firma Transfer Oil jest dziś jednym z najważniejszych producentów węży termoplastycznych na świecie, działającym w ponad 75 krajach. Aby sprostać nowym wymaganiom firmy dotyczącym zoptymalizowanych przestrzeni roboczych i co za tym idzie bardziej usprawnionych operacji, Studio Cantadori zmieniło projekt siedziby w Sacca di Colorno, niedaleko Parmy, dodając dodatkowe skrzydło. Wewnątrz zaproponowane przez Studio Ido tapety Galmora uzupełniają koncepcję projektową dynamicznych otwartych przestrzeni, a ich płynne połączenia zapewniają niezakłócony efekt wizualny.

Prezentujemy wywiad z Ugo Ferrari, dyrektorem generalnym Transfer Oil, oraz z projektantami Studio Ido, którzy udzielili informacji.

Jakie są wartości, na których opiera się Transfer Oil i jak są one odzwierciedlone w fizycznej przestrzeni zajmowanej przez nową siedzibę?

Ugo Ferrari - Spośród wielu fundamentalnych wartości Transfer Oil chciałbym podkreślić te, które miały największy wpływ na projekt nowych przestrzeni. W parze z poszanowaniem środowiska, pierwszym z nich było skupienie się na ludziach spędzających w firmie większość czasu: wszystkie meble i materiały dobieraliśmy bardzo starannie, aby zapewnić maksymalny komfort. Pracowaliśmy na kilku frontach, od biurek z napędem z możliwością regulacji wysokości w celu uzyskania optymalnej pozycji, po dobór naturalnego drewna do technicznego stropu klepkowego i mebli; od obecności tylko trzech drukarek do automatycznej klimatyzacji, zaprojektowanej w celu zagwarantowania jakości powietrza i uniknięcia marnowania energii.

Jaką rolę odgrywają okładziny ścienne w projekcie?

Ugo Ferrari - Nasze biura odzwierciedlają postrzeganie otwartej przestrzeni jako czegoś nowoczesnego i dynamicznego. Nie ma środowisk, które zostały zaprojektowane do pełnienia określonej funkcji. W efekcie wszystko jest bardziej płynne, a zajmowanie różnych stanowisk pracy w zależności od wykonywanych czynności staje się drugorzędne. Wybrane okładziny ścienne zapewniają ciągłość wizualną, która łączy różne przestrzenie, a ich tematy oddają naturalistyczny klimat, który ściśle odzwierciedla tę koncepcję.

Czy możecie nam opowiedzieć o wymaganiach klienta i wyjaśnić, w jaki sposób powstał projekt wnętrz nowej siedziby Transfer Oil?

Studio Ido - Wymagania klienta dotyczące nowej siedziby pozwoliły nam podejść do procesu projektowania z innowacyjną wizją, zamiast zadowalać się tradycyjnym podejściem. Przestrzenie wymagały optymalizacji i spersonalizowania za pomocą elementów dekoracyjnych, które częściowo przełamałyby skrajne linie i zdystansowały postrzeganie otoczenia jako zwykłego miejsca pracy, zwiększając przyjemność tych, którzy spędzają w nich na co dzień czas.

Jaki wpływ miał wybór grafik i jakie produkty Glamora zostały zastosowane?

Studio Ido - Przestrzenie i ściany były bardzo duże i miały znaczący wpływ wizualny. Zadaniem tapet dekoracyjnych było zaakcentowanie tych wrażeń i uzyskanie kontrastującego, ale jednorodnego efektu, spójnego z otoczeniem. Glamora zapewniła pomoc od etapu koncepcji do fazy produkcji i instalacji oraz pomogła nam wybrać różne tematy, aby osiągnąć pożądany efekt.

W jaki sposób propozycje Glamora - Desire, Ego i Equatorial Jungle - wchodzą w interakcję z koncepcją i otoczeniem?

Studio Ido - Wybraliśmy różne przedmioty o określonej osobowości. Ego i Equatorial Jungle zapewniły pożądany efekt wizualny, a rozmiary ścian były dla nich absolutnie idealne. Trzeba było dodać odrobinę koloru, trochę przełamać schemat, nie stając się zbyt inwazyjnym, oferując tym, którzy pracują w ich towarzystwie, kilka przyjemnych oddechów świeżego powietrza podczas wykonywania codziennych czynności.

Zamiast tego w pokoju Carothers, poświęconym bardziej poufnym czunnościam, takim jak np. rozmowy handlowe czy rekrutacyjne, zastosowaliśmy dźwiękoszczelną tapetę Desire na GlamAcoustic. Celem było stworzenie innego świata, środowiska, które zapewni poczucie prywatności, ale w którym każdy uczestnik spotkań będzie czuł się komfortowo, także dzięki delikatnemu oświetleniu, które stworzy relaksującą atmosferę.

Projekt: Studio Ido

Zdjęcia: Andrea Liverani

Tekst oryginalny: Glamora


Czas generowania strony: -1713159968,39s