Design na wysokich obcasach | Dekorian Home
TRENDY | 2019-05-10

Design na wysokich obcasach

Szalone tkaniny, wymyślne kreacje zrobione z tysięcy piór, koralików i skórzanych płatków, biżuteryjne dodatki widzimy przede wszystkich na modowych wybiegach. Świat fashion wkracza dziś wielkim krokami do wszystkich obszarów naszego życia, także do naszych wnętrz.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

WSZECHOBECNA MODA

Bycie modnym w dzisiejszym świecie obowiązuje wszystkich i wszędzie. Już nie wystarczą modne buty czy torebka. Fashion wkracza do niemal wszystkich sfer życia. Limitowane edycje samochodów są projektowane przy współpracy z największymi domami mody, tj. Gucci. Malutki Fiat 500 w barwach tej marki wygląda jak cudna, duża i luksusowa torebka. Znani z wybiegów projektanci sygnują swoimi nazwiskami najróżniejszych kolekcje, w tym i te przeznaczone do naszych wnętrz. Od kafelków łazienkowych, przez sofy, dywany, po akcesoria kuchenne - moda jest obecna w każdym z pomieszczeń naszych domów. A wiele firm fashion ma w swoim portfolio marki dedykowane wnętrzom. I tak możemy kupić meble czy dodatki z metkami: Fendi, Kenzo, Trusardi czy Roberto Cavalli.

 


 

WNĘTRZE SZYTE NA MIARĘ

Każdy z nas ma własny, unikatowy i niepowtarzalny styl ubierania się i podobnie jest z wnętrzami. To nasze indywidualne preferencje kreują wygląd i styl naszego domu. Jeżeli w modzie stawiamy na etno, to być może wnętrze naszego apartamentu też będzie nawiązywać do tego stylu. Osoby lubiące eleganckie ubiory, z reguły preferują też eleganckie wnętrza. A zwolennicy młodych projektantów postawią na ich kreacje modowe i meblowe. Dlatego do wystroju domu warto podchodzić tak jak do własnej garderoby, a wówczas nasze mieszkanie będzie szyte na miarę.

  

OD PRET-A-PORTER PO HAUTE COUTURE

Moda może wpływać na design w mniejszym lub większym stopniu. Wszystko zależy od stylu i projektanta. Akcenty z wybiegów mogą być więc niemal niezauważalne. Dobrym przykładem jest marka Calvin Klein, której meble i dodatki są tak samo subtelne i proste, jak ubrania sygnowane tą marką. Wpływ świata fashion zobaczymy tu w eleganckim wykończeniu, kontrastowej kedrze czy szlachetnym połączeniu prostego metalu z drewnem o wyraźnie zarysowanej strukturze. Z kolei wnętrzarskie kolekcje domów mody stawiających na szyk i klasyczną elegancję całe wręcz krzyczą - Jesteśmy z wybiegu! I tak sofy Fendi mają charakterystyczne wykończenia brzegów skóry - takie same, jakie przywykliśmy widzieć w torebkach tej marki. Nie brakuje im też pikowań i zdobień z kryształów Swarvskiego. A że Fendi słynie z futer, to na ich fotelach i kanapach pysznią się wykwintnie zdobione poduchy z najbardziej ekskluzywnych futer i skór. W parze z takim luksusem idzie oczywiście wysoka cena. Dlaczego? Bo takie meble są symbolem statusu, podobnie jak stojący na podjeździe najnowszy model Mercedesa.

  

 

DIAMENT ZAMIAST KOMODY

Moda wdziera się do świata wnętrz nie tylko poprzez tkaniny i wykończenia. Wpływa też na samą bryłę mebli. Komody czy szafy przybierają coraz bardziej fikuśne formy. Niektóre swym kształtem nawiązują do szlachetnych kamieni, inne odwołują się do baśniowych klimatów. Coraz częściej widzimy też biżuteryjne zdobienia, a złoto i srebro staje się dominującym kolorem wykończenia, nawet dużych mebli. Ekskluzywni, butikowi producenci mebli coraz częściej stosują kunsztowne, typowo jubilerskie zdobienia w swoich projektach.


 

 

Czas generowania strony: -1708492057,50s