Dekoracyjny postmodernizm z zabawą wrażliwością | Dekorian Home
TRENDY | 2021-12-02

Dekoracyjny postmodernizm z zabawą wrażliwością

Ten mediolański apartament wyróżnia się dzięki niezwykle oryginalnemu projektowi autorstwa pracowni Puntofilipino, porzucającej dzisiejszy minimalistyczny gust na rzecz silnie dekoracyjnej estetyki typowej dla Art Deco i Pop Artu autorstwa Memphis Group, aktywnego w latach 80-tych, włoskiego kolektywu projektowo-architektonicznego założonego przez Ettore Sottsassa.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Znane na eksperymentalnej scenie projektowej ze swojej zdolności do tworzenia wciągających środowisk studio wykorzystało tutaj bardzo zróżnicowany wybór materiałów, takich jak metal, gips czy szlachetne tkaniny, w połączeniu z wykonanymi na zamówienie okleinami ściennymi Glamora, które podkreślają empiryczny wpływ wnętrz. Linia horyzontu wzoru Bellagio, która biegnie przez ściany części dziennej, stanowi sielankowe tło dla gości rezydencji i uzupełnia estetykę wnętrz, tworząc atmosferę jak z baśniowego snu.

Użycie grafik Glamora podkreśla również architekturę pomieszczeń, połączonych łukami, tworząc nowoczesny układ open-space, wypełniony światłem z dużych okien, spełniający potrzeby zarówno stylu, jak i funkcjonalności. Faktura i delikatne kolory, które przenikają leśne ściany, ożywiają scenerię i przestrzeń, które są zaproszeniem do ponownego połączenia się z naturą.

Projekt: Puntofilipino

Zdjęfcia: Polina Parcevskya

Źródło: Glamora

Czas generowania strony: -1679405378,45s