Centra urody z grafikami Glamora | Dekorian Home
TRENDY | 2021-02-19

Centra urody z grafikami Glamora

Dzięki swojemu charakterystycznemu stylowi pracownia architektoniczna Engels Architektur zaprojektowała dwie przestrzenie ośrodków poświęconych pięknu, łącząc współczesną estetykę z ponadczasowym blaskiem. W obydwóch przypadkach użyto odpowiednio dobranych tapet włoskiej marki Glamora.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Zgodnie z założeniem słynnego architekta Miesa van der Rohe: „Mniej znaczy więcej”, niemieckie studio Engels Architektur zaprojektowało dyskretną, praktyczną, czystą przestrzeń dla Babor Cosmetics w Hamburgu. Jak wyjaśniają sami architekci – celem było uczynienie przestrzeni bardziej kobiecej i przyjaznej, zwłaszcza w sekcji wellness. Gabinety zabiegowe powinny reprezentować sanktuarium dobrego samopoczucia. Wybór tapety był zatem kluczowy. Centrum urody wita delikatnymi wzorami fal zagiętej atłasowej wstążki w odcieniu, który przywodzi na myśl nastrój lat pięćdziesiątych. Tworzy przytulny buduar z miękkim, pośrednim oświetleniem, tapicerowanymi i puszystymi sofami i aksamitnymi zasłonami, które pasują do koloru okleiny ściennej.

Spa w Aachen odzwierciedla tożsamość marki Babor, założonej w 1956 roku z zamiłowania do piękna jej założyciela – chemika Michaela Babora. Na parterze, w funkcjonalnym, eleganckim stylu, znajduje się strefa charakteryzacyjna i sprzedażowa. Na piętrze z poczekalnią i gabinetami zabiegowymi panuje bardzo ciepły, kobiecy klimat. Znów zastosowano wzór Ribbon, który przywołuje ruch eleganckich zasłon, z miękką sofą w kolorze antycznego różu.

Grafiki wielkoformatowe Glamora sprawdzają się nie tylko w domowym wystroju, ale dzięki swojej uniwersalności i dopasowaniu pod konkretną inwestycję idealnie odnajduje się w przestrzeniach komercyjnych m.in. salonach urody, spa, biurach, ośrodkach edukacyjnych, restauracjach czy hotelach.

Źródło: https://www.glamora.it/en/diary/post/babor

Zdjęcia: Hirschmeier Media

Czas generowania strony: -1680301461,86s