Black & White | Dekorian Home
TRENDY | 2019-05-10

Black & White

Biel i czerń sprawdza się we wnętrzach klasycznych i nowoczesnych. Zawsze wygląda świeżo i elegancko. Dlatego warto przyjrzeć się bliżej duetowi black & white.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Czerń i biel jest uwielbiana przez projektantów mody. To jedno z najbardziej klasycznych zestawień kolorystycznych. Każda z nas ma w szafie zarówno małą czarną, jak i klasyczną białą koszulę. Dlaczego? Bo duet czerni i bieli jest zawsze na czasie. Ta zasada obowiązuje nie tylko w świecie mody, jest też znana architektom i projektantom wnętrz.

 

ZGRANY DUET

Biel powiększa optycznie przestrzeń, dodaje jej lekkości i elegancji. Czerń zaś wprowadza element dramaturgii i energię. Ciemne dodatki, szczególnie te o geometrycznej formie, porządkują wnętrze i nadają mu rytm. Chcąc stworzyć klasyczną aranżację w tym kolorystycznym duecie, warto zastosować zasadę symetrii, czyli ustawić meble i sprzęty w lustrzanym odbiciu, po obu stronach centralnej osi pomieszczenia. Idealnym układem jest salon z dwoma, stojącymi naprzeciw siebie kanapami. Między nimi warto postawić niski stolik. Symetria obowiązuje także w aranżacji dodatków. Jeśli po lewej stronie komody czy kominka ustawiamy wazon, świecznik lub inną ozdobę, to musi ona mieć swój odpowiednik po prawej stronie. Tak samo w przypadku poduch na kanapie, każda musi mieć swoją siostrę bliźniaczkę. Klasyka kocha złoto i srebro, dlatego do tak zaaranżowanego pokoju warto wprowadzić błyszczące dodatki.

 

W NOWOCZESNEJ WERSJI

Biel i czerń to nie tylko ulubieńcy zwolenników klasyki. Ten duet przypadł do gustu również wyznawcom minimalizmu. Chcąc stworzyć nowoczesną przestrzeń w wersji black & white, postawmy na biel. Czerń zagra tu w dodatkach. Zamiast srebra i złota, do nowoczesnego wnętrza możemy wprowadzić szarość, która doskonale sprawdza się w minimalistycznych przestrzeniach. Nie musimy się też kurczowo trzymać zasady symetrii, możemy zamienić dwie kanapy na narożnik.

 

W SYPIALNI

O ile nasz klasyczny duet nie budzi zdziwienia w salonie czy jadalni, to rzadziej spotykamy go w sypialniach. A szkoda, bo sypialnia w wersji black & white jest ponadczasowa. Może być niemal teatralna, gdy dominuje w niej czerń. Natomiast w wersji z przewagą bieli nabiera świeżości i może przybrać romantyczny charakter. 

 


Jeśli mamy to szczęście, że nasza sypialnia ma przynależną do niej łazienkę, to również ją urządźmy w tym klasycznym zestawieniu barw. Pomogą nam w tym piękne marmury, ceramika sanitarna o wyraźnie zaznaczonym kształcie i kolorowe baterie, które są coraz częściej dostępne w czerni i bieli. 

Czas generowania strony: -1679406577,81s