Bielszy odcień bieli | Dekorian Home
TRENDY | 2019-05-10

Bielszy odcień bieli

Wnętrze zaprojektowane w bieli nie musi być monotonne. Może zadziwiać bogactwem i głębią. Wymaga jednak umiejętności komponowania.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Zakochani w bieli

Jasne kolory, a zwłaszcza biały, optycznie powiększają przestrzeń i ją rozświetlają. Nawet najbardziej ponure i zacienione pomieszczenie staje się jaśniejsze. Jasny kolor nadaje również lekkości, dlatego monochromatyczne kompozycje bieli szczególnie polecane są do stosowania w niewielkich pomieszczeniach. Łączenie bieli oraz jej odcieni w sypialni czy salonie daje bezpieczne poczucie ciepła, spokoju, nowoczesnego szyku. Jest stylowe, eleganckie i ponadczasowe. Sprawia wrażenie komfortowego. Chociaż stonowane i miękkie, świetnie odzwierciedla najróżniejsze uczucia i emocje. Zimą taka kompozycja sprawia wrażenie bardziej przytulnej, natomiast latem wnosi chłód. Biel wyostrza kształty przedmiotów, podkreśla inne kolory, które w jej otoczeniu zyskują na intensywności. 


Biały w roli głównej
Biel może służyć do tworzenia wnętrz zarówno ciepłych i podnoszących na duchu, jak i chłodnych, wręcz zionących pustką. Aby tego uniknąć, kompozycja musi być urozmaicona. Zarówno biel jak i jej odcienie wymagają towarzystwa tkanin – dodają one głębi i ciepła, tworząc ciekawą kompozycję. Warto zadbać o różnorodność faktur, wzorów oraz rodzajów tkanin. Idealnie sprawdzi się zestawienie lnu z szeleszczącą bawełną oraz przezroczystymi woalami czy delikatnej wełny i kaszmiru. Należy mieć na uwadze, że im bardziej  tkaniny będą się od siebie różniły, tym zostanie osiągnięty lepszy efekt. Pomieszczenie nabierze odpowiedniego charakteru. Niezbędna jest też różnorodność wykończenia powierzchni oraz rodzajów materiałów, z których wykonane jest pozostałe wyposażenie pomieszczenia. Poczucie komfortu zwiększy się poprzez nakładanie kolejnych odcieni i wzorów. 


Zmienność nastrojów
Wystrój i nastrój wnętrza w bieli łatwo zmienić. Wystarczy upiąć zwiewne, swobodnie opadające zasłony i bawełniane, luźno tkane pokrowce, aby nadać lekkości i beztroski. Miękki len i wełna stworzą przytulną atmosferę i podniosą na duchu. Wprowadzając z kolei do wnętrza jedwabie z wyraźną fakturą, zyskamy połączenie bardziej bogate i zmysłowe. Mile widziane są również dodatki w innych kolorach np. wazony, rzeźby, dekoracyjne misy czy poduchy. Dzięki nim nadamy aranżacji zupełnie nowy charakter. 


Czas generowania strony: -1680299387,23s