Żoliborskie tropiki | Dekorian Home
TOP WNĘTRZA | 2017-10-31

Żoliborskie tropiki

Wizyta w salonie znanej warszawskiej stylistki fryzur Agnieszki Płusy oferuje przyjemność zarówno dla ciała, jak i dla ducha. Miłośnicy wnętrz i dobrego designu znajdą w nim oryginalny pomysł, humor i nieprzeciętną klasę.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Zakład Fryzjerski jest dziełem architektek Doroty Kuć i Kariny Snuszki ze studia Mood Works. Zlokalizowany na warszawskim Żoliborzu, niewielki lokal z antresolą mieści się w dawnym budynku przemysłowym. Niejako na przekór surowemu otoczeniu, architektki postanowiły nadać wnętrzu kobiecy i przytulny klimat. 

W niewielkim pomieszczeniu odważnie zastosowały ciemną, dębową podłogę, drewniane zabudowy i najmodniejszą ostatnimi czasy zieleń na ścianach, rozjaśniając tę paletę świeżymi, jasnymi akcentami. Wyrazista kolorystyka w połączeniu z detalami: zabawną tapetą z małpkami czy świeżymi liśćmi monstery palczastej w wazonach nadają wnętrzu egzotyczny, nieco tropikalny klimat. Najwyższej jakości meble i wyposażenie włoskich marek Gervasoni i Antonio Lupi, ceramika marki Bosa, czy kultowe figurki marki Vitra, sprawiają, że każdy element układa się tu w perfekcyjną i intrygującą kompozycję. 

Projekt Zakładu Fryzjerskiego został niedawno nagrodzony A' Design Award w międzynarodowym konkursie dla projektantów. 

Więcej projektów pracowni można znaleźć na stronie: www.moodworks.pl

 

Czas generowania strony: -1721106285,57s