Z Vermereem w tle | Dekorian Home
TOP WNĘTRZA | 2017-10-12

Z Vermereem w tle

Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Apartament w krakowskiej kamienicy jest utrzymany w spokojnym, stonowanym klimacie. Prawdziwą wnętrzarską perłę skrywa łazienka, w której stajemy oko w oko ze słynną bohaterką obrazu holenderskiego mistrza.


 

Mieszkanie o powierzchni 27m2 znajduje się na 3. piętrze kamienicy z 1934 r. Okno wychodzi na dziedziniec otwierający się na ogród, który został stworzony pomiędzy starymi kamienicami. 

 

Apartament jest przeznaczony na krótkoterminowy wynajem, dlatego wnętrze jest oszczędne, pozbawione osobistych akcentów i niepotrzebnych mebli. W pogodne dni pomieszczenie wypełnione jest promieniami słońca, a gałęzie starego dębu sprawiają wrażenie, jakby zaglądały przez okno. Aby podkreślić ładne, zachodnie światło zdecydowano się na zastosowanie jasnej palety barw i naturalnego olejowanego drewna w części głównej.

 

Geometria stała się punktem wyjścia przy projektowaniu mieszkania. Czytelny podział na moduł kuchenny (kolor blado-szary) oraz część dzienno-nocną w kolorze bieli i drewna nadaje wnętrzu spójny charakter i wprowadza do niego harmonię. Pierwotne ściany zostały wyburzone, łazienka powiększona i zamieniona w salon kąpielowy, a kuchnia zamknięta w jednym ciągu. To właśnie za modułem kuchennym znajduje się największa niespodzianka apartamentu, która w przeciwieństwie do słonecznej przestrzeni mieszkania jest czarna. Kamienna, przestrzenna posadzka, czarne ściany malowane specjalistyczną farbą (wykorzystywaną w obiektach przemysłowych oraz na salach operacyjnych), która rozprasza intymne światło, jasna nisza z wanną, ale przede wszystkim zjawiskowa tapeta na suficie przedstawiająca Dziewczynę z perłą Vermeera składają się na bardzo oryginalny pomysł aranżacyjny. Czystość formalna apartamentu została przełamana dodatkami — danielem, wiszącym nad łóżkiem, ceramicznymi kinkietami w formie filiżanek oraz roślinami.

 

Więcej o projektach pracowni BLACKHAUS: www.karolcieplinski.com

Czas generowania strony: -1675469204,66s