Z Krainy Kwitnącej Wiśni | Dekorian Home
TOP WNĘTRZA | 2017-11-15

Z Krainy Kwitnącej Wiśni

Warszawska Saska Kępa to miejska oaza spokoju: małe uliczki, wiekowe wille, a między nimi kawiarnie i restauracje. Wśród nich od niedawna działa Vegan Ramen Shop. Niewielki lokal przyciąga mieszkańców nie tylko pysznym jedzeniem, ale także niebanalnym wystrojem nawiązującym do japońskiej kultury i designu. Projekt Marty Frejdy i Michała Gratkowskiego wzbudza zainteresowanie od chwili kiedy przekroczymy próg lokalu, a im dłużej się mu przyglądamy tym więcej możemy dostrzec ciekawych elementów i zaskakujących detali.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Restauracja mieści się na parterze bloku mieszkalnego z lat 90. Mimo, że na początku przestrzeń nie wydawała się zbyt ciekawa - budynek obłożony styropianem, okna z PCV to architekci oraz właściciele dostrzegli w nim potencjał. Inwestorzy, którzy do tej pory zajmowali się tworzeniem tymczasowych pop-upowych barów, zdecydowali się na otworzenie restauracji o stałej lokalizacji. Specjalnością lokalu jest wegański ramen - niezwykle popularny w Japonii bulion z makaronem i różnymi dodatkami. W Vegan Ramen Shop można kupić oryginalne japońskie produkty, sprowadzane przez właścicieli z Kraju Kwitnącej Wiśni.

 Architekci stanęli na wysokości zadania, aby stylem wnętrza nawiązać do japońskiego minimalizmu i surowego designu. Wysokie pomieszczenie wypełniają białe, pionowe tyczki sięgające sufitu, a pomiędzy nimi na różnych wysokościach umieszczone zostały półki w kolorze naturalnego drewna. Konstrukcja, stworzona prostymi środkami i z powszechnie dostępnych materiałów, tworzy efektowną całość, mającą nawiązywać do azjatyckich lasów bambusowych. Jak mówią sami architekci: "Struktura "lewitujących półek" służy jako miejsce do jedzenia, jak i miejsce ekspozycyjne. Ich układ jest odniesieniem do płaszczyzn ścian lokalu, oddziela kuchnię od sali i dzieli nią samą na mniejsze, klimatyczne przestrzenie. Zachęca gości do meandrowania między nimi".

 Na podłodze ułożone zostały szare, gresowe płytki. Na ścianie, do wysokości lady, zastosowano wykończenie w postaci szarej lamperii, ze zmywalnej farby, która razem z podłogą tworzy harmonijną całość. W nawiązaniu do typowych japońskich lokali w Vegan Ramen Shop znajdziemy długi bar - jest to miejsce przeznaczone dla klientów oraz do eksponowania produktów. Proste, drewniane stołki przy barze podkreślają ascetyczny wystrój.

 Przy barze proste, drewniane stołki podkreślają minimalistyczny wystrój. Na wszechobecnych w lokalu półkach znajdziemy ocieplające wnętrze drzewka bonsai, japońskie gadżety np. komiksy Manga oraz różne produkty spożywcze. Oświetlenie restauracji jest również minimalistyczne - zawieszone na białych kablach żarówki wpisują się w klimat wnętrza.

 Vegan Ramen Shop znajdziecie na ulicy Finlandzkiej. Nad wejściem do lokalu wisi neon z logotypem, a latem przed barem rozstawiany jest ogródek.

Czas generowania strony: -1721113428,90s