Budynek usytułowany jest na spadku terenu, co zostało wykorzystane w projekcie bryły – część dzienna znajduje się na poziomie drogi i wraz z krzywizną otoczenia również się obniża. I piętro to część sypialna z malowniczym widokiem na okolicę. Poziom ten jest również łącznikiem parteru z garażem, który stanowi osobny segment. Pomiędzy garażem a częścią mieszkalną zaprojektowany został prześwit przez który od razu możemy dostać się na tylni taras. Rozwiązanie takie nadaje bryle lekkości pomimo jej ostrych kształtów. Dodatkowo zaplecze domu wyposażone zostało w znaczne przeszklenia, przez które wpada światło słoneczne. Jego natężenie kontrolowane jest poprzez system żaluzji zewnętrznych. Przegrzaniu zapobiega również odpowiedni dobór szkła oraz system wentylacji mechanicznej.

Wnętrza domu to przede wszystkim duże przestrzenie w stylu industrialnym. W salonie dominują ciemne ściany i podłoga, betonowy, nietynkowany sufit i drewniane wykończenia. Dodatki typu stolik do gry w piłkarzyki, pianino czy hamak świadczą o ewidentnym przeznaczeniu pomieszczenia – ma to być miejsce relaksu i odreagowania trudów dnia codziennego. Z całą pewnością goście też nie będą się nudzić.

Kuchnia została lekko schowana pomiędzy salonem, korytarzem  a schodami na piętro. Sama w sobie jest również bardzo oszczędna. W skład mebli kuchennych wchodzi szary blat roboczy oraz białe szafki z ukrytymi uchwytami. Całość jest bardzo minimalistyczna i schludna.

Ciekawie prezentuje się cześć sypialna. Główne pomieszczenie to zestawienie czerni i bieli. Ścianę za łóżkiem zdobi wielka monochromatyczna fototapeta, za którą znajduje się prysznic . Tutaj również zrezygnowano z utartych podziałów pomieszczeń – umywalki, wanna czy nawet biblioteczka stanowią integralną cześć sypialni. Oddziela je tylko kotara

Pokój dziecięcy to raj dla młodego człowieka. Surowa przestrzeń została przełamana kolorowymi dodatkami i gadżetami dla juniorów. Tutaj również znajdziemy hamaki, wielki, szary puf czy perkusję. Betonowy sufit przyozdabiają chmurki, gwiazdy i modele samolotów.

Przeszklenia zastosowane z całym projekcie uzupełniają dwa poziome świetliki – w części dziennej oraz nad wanną i umywalkami w części sypialnej – i wszystko jasne!

http://rsplus.pl/pl/zrealizowane/dom-z-przeswitem