Wiktoriański sznyt | Dekorian Home
TOP WNĘTRZA | 2017-10-12

Wiktoriański sznyt

Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Design Research Studio pod kierownictwem artystycznym Toma Dixona zaprojektowało wystrój wnętrz restauracji Bronte — nowego, zjawiskowego miejsca przy Strand w Londynie.


 

Wychodząca na Trafalgar Square Bronte mieści się w XIX-wiecznej kamienicy posiadającej ciekawe walory architektoniczne. Budynek ma interesującą fasadę o łukowato zwieńczonych oknach, które zapewniają dużo dziennego światła. Do serca Bronte wiedzie tradycyjny arkadowy taras. Wnętrze podzielone jest na kilka stref i dwa poziomy, które organizuje antresola.

 

Tom Dixon (marka założona w 2002 r.) od początku działalności podkreśla, że jego misją jest nie tylko wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań w projektowaniu wnętrz i sztuki użytkowej, ale również ożywianie brytyjskiego dziedzictwa kulturowego. Restauracja, która jest pierwszą po Eclectic w Paryżu samodzielną restauracją w portfolio artysty, została zainspirowana lokalizacją — Strand. Przywołano w niej ducha czasów wiktoriańskich eksploratorów i kolekcjonerów oraz stylistykę gabinetów osobliwości.

 

Na spokojnym i neutralnym tle ścian z jasnego kamienia zaaranżowano scenerię pachnącą skórą i ciężkimi kolonialnymi perfumami. W roli bohaterów pojawiają się kolory i szlachetne materiały. Króluje jasnoróżowy bar z betonu, malachitowe meble w skórze, czarne drewniane fotele ogrodowe, złote i cynowe akcenty. Za oszklonymi witrynami umieszczono kolekcję intrygujących eksponatów, przywołujących atmosferę dalekich krain. Lekko duszną atmosferę wnętrza równoważą nowoczesne formy i spektakularne oświetlenie. Całość jest kwintesencją doskonałego designu respektującego tradycję i podążającego za nowoczesnością.

 

Strona projektanta: www.tomdixon.net

 

 

Czas generowania strony: -1674805479,21s