Wielki efekt! | Dekorian Home
TOP WNĘTRZA | 2018-07-08

Wielki efekt!

Gabinet pielęgnacji dłoni i stóp w Kielcach przyciąga klientki przede wszystkim profesjonalizmem właścicielki, ale też pięknym wnętrzem, które zaprojektowała 
i urządziła architektka wnętrz Aleksandra Guzera-Białek.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Na zamkniętym osiedlu w Kielcach powstało niedawno miejsce wyjątkowe, które z pewnością przypadnie do gustu wszystkim dbającym o urodę paniom. Studio Pielęgnacji Dłoni i Stóp „Efekt” stworzone od samego początku przez panią Annę przyciąga rzeszę klientek, które w kameralnym, pięknie urządzonym gabinecie chcą poddać metamorfozie swoje dłonie i stopy. Pani Ania z wykształcenia – pedolog i kosmetolog wykonuje wszystkie zabiegi sama z bardzo dużą precyzją i medyczną wręcz sterylnością. Swoją ofertę zawęziła tylko do stóp i dłoni, żeby zapewnić klientom najwyższą jakość usług. Od samego początku zależało jej, żeby niewielka 50 metrowa przestrzeń byłą wyjątkowa, dlatego o pomoc w jej zaaranżowaniu poprosiła architektkę wnętrz Aleksandrę Guzerę-Białek. Wspólnie postanowiły, że salon będzie tworzyć otwarta przestrzeń z wydzieloną łazienką i pomieszczeniem socjalnym. Na wprost wejścia zostało zaprojektowane stanowisko do pielęgnacji dłoni, a fotel do pielęgnacji stóp usytuowano w kameralnym narożniku z możliwością zamknięcia, tak żeby klientki czuły się bezpiecznie i swobodnie. Te bardziej intymne części salonu zostały oddzielone przezroczystą taflą szkła, tak żeby nie zabierać światła, optycznie powiększyć przestrzeń, a mimo wszystko zapewnić nieskrępowaną atmosferę. 

Właścicielka dała architektce wolną rękę i w pełni zaufała profesjonalistce w kwestii stylu. Miała też jednak swoje oczekiwania, które udało się w pełni zrealizować. Pani Annie zależało na tym, żeby użyte materiały były dobrej jakości, trwałe i łatwe w utrzymaniu czystości. Marzyło jej się eleganckie i ponadczasowe wnętrze, w którym będą dobrze się czuły kobiety, ale też dbający o siebie mężczyźni.


Wspólna wizyta w salonie z wyposażeniem wnętrz Dekorian okazała się owocna. Tu właśnie panie znalazły większość potrzebnych materiałów. W gabinecie, na całej powierzchni posadzki, zostały położone płytki winylowe firmy Design Flooring Art Select Gallatin, imitujące naturalny kamień. Wyglądają bardzo elegancko, są wytrzymałe i ciepłe, co przy kontakcie z bosymi stopami jest bardzo ważne. Na ścianach w gabinecie architektka zdecydowała się położyć tapetę Newmor Shoreline SHO 02 SEA GLASS, w pełni odporną na mycie i zadrapania, a na wprost wejścia trójwymiarową tapetę Wallquest 3D wallcoverings TD31605  dająca wrażenie przestronności i pięknie imitującą relief arabeski w kamieniu. Okazało się, że dekoracyjne ściany efektownie współgrają z posadzką.

Dopełnieniem całości są dekoracyjne listwy wykończeniowe przy podłodze, które projektantka zleciła pomalować farbą melaminową kanadyjskiej marki Para, bardzo odpornej na szorowanie i zarysowania. Część ścian i drzwi w łazience obłożono bezfugowo cienką płytką winylową w dwóch kolorach: Opus Urbus i Opus Terra. 

Ciekawym rozwiązaniem są szafy, które zostały ukryte w ścianach w taki sposób, że są praktycznie niewidoczne. Podobnie jak drzwi wejściowe zostały całkowicie zlicowane z powierzchnią ścian. 

Powstało jasne, czyste, przytulne wnętrze, urządzone w przyjaznym, kobiecym stylu. Ilość klientek i klientów, mówi sama za siebie. Tu po prostu chce się być!


olapracownia.pl


Czas generowania strony: -1674807380,32s