W słońcu Manhattanu | Dekorian Home
TOP WNĘTRZA | 2017-10-12

W słońcu Manhattanu

Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Wyjątkowość tego nowojorskiego apartamentu polega na umiejętnym zbudowaniu dramaturgii. Architekci wykorzystali wszystkie środki wyrazu, by wydobyć jego główną zaletę: światło. Wnętrze stało się wspaniałą ramą nakierowującą uwagę na to, co dzieje się za oknem.


 

Realizacja studia Messana O'Rorke rozpoczęła się od całkowitej dekonstrukcji dwupokojowego mieszkania zlokalizowanego w budynku dawnej manufaktury w dzielnicy Flatiron. Ponieważ za podstawowy element stanowiący o charakterze przestrzeni projektanci uznali wielkie, wychodzące na południe okna, zaproponowali zupełnie nowy układ pomieszczeń, który światło czyni głównym bohaterem wnętrza.

 

Architekci zlikwidowali ścianę dzielącą salon i sypialnię i utworzyli z niej jedną przestrzeń dzienną ze wspaniale wyeksponowanymi oknami, prezentującymi widok na industrialny krajobraz dzielnicy. Znalazło się tu miejsce do wypoczynku, jadalnia, biblioteka, a nawet sprytnie zakamuflowany kącik do pracy. Strefa prywatna (sypialnia, garderoba) została przeniesiona do przeciwnego krańca mieszkania. W nowym, bardziej funkcjonalnym planie pomieszczeń nie zabrakło hallu, który pozwala na lepsze skomunikowanie stref między sobą i z głównym wejściem.

 

Aranżacja mieszkania została oparta na stonowanych barwach. Wykorzystano klasyczne, uniwersalne materiały: drewno (dąb i orzech), marmur i szkło. Na tak skomponowanym tle świetnie prezentują się osobiste przedmioty mieszkańców — liczne książki i sztuka.

 

Więcej o pracowni Messana & O'Rorke: www.messanaororke.com

Czas generowania strony: -1674808466,20s