W prostocie siła | Dekorian Home
TOP WNĘTRZA | 2017-10-12

W prostocie siła

Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Trzypokojowy, przestronny apartament posiada oryginalny, nowoczesny wystrój. Wnętrze ma ciekawy motyw przewodni - sklejkę, w której wykonano okładziny ścienne i minimalistyczne, autorskie meble.


 

Projektantki Daria Burlińska z warszawskiej pracowni SZARA/Studio oraz Anna Łabędzka-Klepacka z poznańskiego Artes Design wspólnie zrealizowały projekt wnętrza mieszkania o powierzchni 60m2. Motywem przewodnim jest tu sklejka. Inwestorowi, oprócz doskonałego rozwiązania kwestii praktycznych takich, jak powiększenie przestrzeni dziennej czy wkomponowanie dużej ilości szaf do przechowywania, zależało na zachowaniu indywidualnego stylu, uwzględnieniu miejsca na ekspozycję instrumentów czy kolekcję sztuki.

 

Pierwotny rozkład mieszkania zakładał istnienie dwóch dużych sypialni i niewielkiej oraz nieustawnej przestrzeni dziennej. W ramach projektu zmieniono lokalizację jednej z sypialni, burząc ścianę, eksponując duże okno oraz przydzielając je do strefy dziennej. Sama sypialnia została w efekcie ulokowana w narożniku z niewielkim oknem. Drugą zamieniono w gabinet oraz miejsce do spania dla gości.

 

Zabudowę kuchenną zaplanowano jako szafki pod blatem i wyspę do gotowania. Zamiast szafek wiszących wygospodarowano wnękę na naczynia, która dzięki podświetleniu jest mocnym akcentem dekoracyjnym wnętrza. Dodatkowo zastosowano cienki blat, który nadaje meblom dynamiczną formę. Szafki i szuflady są bardzo pojemne, w ich ciągu umieszczono również pralko-suszarkę. Na końcu zabudowy znalazło się miejsce na wysoką lodówkę. Wyspa zawiera płytę indukcyjną, piekarnik i dwa wąskie cargo oraz blat z hokerami.

 

Strefa dzienna przechodzi w salon z autorskim, dwufunkcyjnym meblem, który z jednej strony jest modułem na sprzęt TV, z drugiej zaś regałem na książki. W jadalni znajduje się kolejny, specjalnie zaprojektowany system półek do eksponowania instrumentów perkusyjnych i pamiątek.

 

Pracownie:

www.szara-studio.pl

www.artesdesign.pl 

Czas generowania strony: -1675468592,65s