W duchu grupy Memphis | Dekorian Home
TOP WNĘTRZA | 2017-10-12

W duchu grupy Memphis

Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Projekt hiszpańskiej pracowni Masquespacio został zrealizowany dla sklepu z wyposażeniem wnętrz Gnomo w Walencji. Można w nim odnaleźć wpływy włoskiej, awangardowej grupy Memphis: krzykliwe kolory, lekkie formy i niezobowiązującą atmosferę.


 

Butik Gnomo specjalizuje się w sprzedaży przedmiotów i dekoracji wnętrzarskich, a jego misją jest promowanie stylu życia, który cechuje dążenie do oryginalności i zamiłowanie do otaczania się pięknem. Nowy anturaż powstał z okazji szóstych urodzin sklepu, które właściciele postanowili uczcić, przenosząc się do nowej lokalizacji w popularnej dzielnicy Ruzafa.

 

Masquespacio postanowiło wykorzystać w swojej realizacji wpływy lat osiemdziesiątych narzucające się poprzez sam kontekst adaptowanej przestrzeni, jednocześnie dodając do oldschoolowego charakteru współczesne akcenty. Ana Hernandez, dyrektor kreatywny Masquespacio mówi o projekcie: „Biorąc pod uwagę jak bogaty asortyment i zestaw marek znajdziemy w Gnomo, ważne było, aby stworzyć ciekawą atmosferę, ale bez wprowadzania wizualnego chaosu, który przytłoczyłby bohaterów opowieści.”

 

Masquespacio zastosowało gładkie i wyraziste powierzchnie: granitową podłogę, ściany w kolorach bieli i głębokiego kobaltu, miętowe schody. Do aranżacji ekspozycji zaproponowano systemy łatwych do przenoszenia, ażurowych tablic wykonanych na zamówienie. Ich geometryczne formy zostały zreinterpretowane poprzez oświetlenie. Kropli absurdu i bajkowości dodają wnętrzu niespodziewane elementy — niski parawan z zasłonkami, czy trójstopniowe czarne schody, które swobodnie ustawiono we wnętrzu jak portale do innego, pełnego magii i beztroski świata.

 

Strona pracowni: www.masquespacio.com

Czas generowania strony: -1721111619,04s