W dobrej formie | Dekorian Home
TOP WNĘTRZA | 2018-02-22

W dobrej formie

Aranżacja wnętrza to często pierwsza rzecz na jaką zwracamy uwagę wchodząc do klubu fitness. Oto jakie sztuczki zastosowały architektki z pracowni Kożuch Interior Design, aby zmotywować klientów z Jaworzna do regularnych ćwiczeń.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Zdrowy styl jest dla Beaty tym czym dla buddysty filozofia zen. Dbanie o siebie i najbliższych to jej sposób na udane życie. Właściwe odżywianie, aktywny wypoczynek, regularne ćwiczenia fizyczne… Ona naprawdę się na tym zna. Beata razem z mężem prowadzi prywatne przedsiębiorstwo, ale od niedawna realizuje też swoją pasję - została doradcą żywieniowym. Potrafi właściwie zatroszczyć się o swoją rodzinę, dlaczego nie miałaby też o innych? 


To pytanie błyskawicznie nasuwa Beacie kolejne: a może otworzyć miejsce dla ludzi, którzy chcą w luksusowych warunkach popracować nad swoją formą? Miejsce kameralne, przyjazne, luksusowe, gdzie doradca żywieniowy i osobisty trener pomogą rozwiązać nurtujące problemy. Wymyśliła już nawet nazwę: Akademia Zdrowia Be. Fit. Pomysł szybko zyskał aprobatę męża, który bez wahania zdecydował, że to będzie ich wspólna inwestycja. Nie było więc na co czekać. Beata lubi działać szybko i jeśli ma plan, realizuje go. Lokum znaleźli na poddaszu budynku, w którym do tej pory pracowali. W samym sercu Jaworzna, ich rodzinnego miasta. Z dużym parkingiem, położony niedaleko rynku… Dla większości klientów, to będzie wymarzona lokalizacja - pomyśleli. 


O pomoc w zaprojektowaniu wnętrza poprosili dwie doświadczone architektki z pracowni Kożuch Interior Design. Studio specjalizuje się w urządzaniu mieszkań, ale również przestrzeni komercyjnych. Projektantki z ochotą przyjęły wyzwanie. Pierwszą rzeczą, z którą musiały się zmierzyć było przystosowanie pomieszczeń do ich nowych funkcji i takie przearanżowanie przestrzeni, żeby klienci czuli się w niej dobrze i chcieli tu przychodzić. 


Na pierwszy ogień poszło zaplecze sanitarne. Powstały przestronne, funkcjonalne łazienki z prysznicami, które architektki zaprojektowały w stonowanej kolorystyce, z przewagą bieli i czerni. Na ścianach położyły duże, prostokątne płytki, zestawiając gładkie płaszczyzny z geometrycznymi. Teraz pozostało jeszcze tak rozplanować pomieszczenia, żeby skosy wynikające z konstrukcji dachu, nie przeszkadzały w ergonomicznym rozstawieniu sprzętów, no i przede wszystkim, nie utrudniały ćwiczeń.


Na koniec to najprzyjemniejsze - czyli urządzanie. Na ten moment Beata czekała z niecierpliwością. Jasne pomieszczenia, z dużą ilością dziennego światła nasunęły pomysł, żeby urządzić je, łącząc ponadczasową klasykę z modnym stylem skandynawskim. Na większości ścian położono okładzinę z jasnego betonu, a do pomalowania wykorzystano najlepszej jakości farby kanadyjskiej marki ParaJasną, nowoczesną kolorystykę architektki skontrastowały z intensywną czernią na jednej ze ścian. To najmocniejszy akcent w barwnych zestawieniach. Ściany wykończyły klasycznymi, białymi listwami przypodłogowymi Cubu Flex. Na podłodze położono gładkie płytki w odcieniach szarości (łatwo utrzymać je w czystości), a miejsca do ćwiczeń wyłożono miękkimi, czarnymi matami, które kształtem i sposobem układania przypominają puzzle. Ciekawe rozwiązanie zastosowano na schodach - płytki o strukturze do złudzenia przypominającej naturalne, ciepłe drewno.  Priorytetem dla projektantek było maksymalne doświetlenie pomieszczeń światłem i optyczne powiększenie przestrzeni (w tym celu na ścianach zamontowały duże płaszczyzny luster). Oprócz oświetlenia technicznego, nad biegiem klatki schodowej, zamontowały okazały, nowoczesny żyrandol. W kilku miejscach powstały kąciki ze stolikami i wygodnymi, designerskim fotelikami. Można przy nich komfortowo odpocząć w czasie przerw między kolejnymi ćwiczeniami. Nowoczesny i przyjazny Be. Fit w Jaworznie cieszy się wielką popularnością. Klientów przyciąga przyjazna atmosfera, profesjonalny sprzęt, a piękne wnętrza zachęcają do dbania o kondycję. 


Czas generowania strony: -1675468199,38s