Tętno Mediolanu | Dekorian Home
TOP WNĘTRZA | 2017-10-12

Tętno Mediolanu

Udostępnij logo whatsapp logo twitter

W podróży doceniamy komfort, ale i autentyczność. Pobyt w hotelu Room Mate Giulia zaprojektowanym przez Patricię Urquiolę z pewnością zbliży nas do włoskiej energii, fantazji, estetyki i sztuki. 


 

Hotel Room Mate Giulia jest położony w samym sercu Mediolanu, zaledwie kilka kroków od Piazza del Duomo i galerii Vittorio Emanuele; oferuje 85 pokoi, podzielonych na 5 kategorii (standard, superior, deluxe, junior suite oraz penthouse z tarasem).

 

Room Mate Giulia oddaje esencję Mediolanu; świeżość, zabawę i gościnność. Hotel odzwierciedla miasto poprzez jego kolory, materiały, obrazy, przewrotność, mieszankę różnych języków, ale także estetyczny rygor. 

 

Podłoga w holu została wykonana z różowego marmuru. Przewaga tego koloru w twórczości Urquioli stała się cechą charakterystyczną jej stylu. Cegły z terakoty, typowy element w architekturze mediolańskiej, zastosowano na ścianie w lobby, aby stworzyć efekt trójwymiarowości. Powtarzające się we wnętrzach geometryczne wzory odzwierciedlają klimat miasta, a także stają się idealnym tłem kompozycyjnym dla grafiki — ważnego elementu mediolańskiej sztuki.

 

Pokoje oddają klimat typowych włoskich pomieszczeń domowych. Urządzono je ze szczyptą vintige’u. Celem było stworzenie funkcjonalnych i bardzo familiarnych miejsc, gdzie goście poczują się jak w domu. W przestrzeniach ogólnodostępnych hotelu można podziwiać dzieła artystów, fotografów i ilustratorów, których wspólnym mianownikiem jest styl: są „Milanesi”.

 

Firma Cassina Contract wyposażyła hotel w robione na miarę łóżka, stoły, sofy, biurka, szafki, meble do łazienek, luster i zasłon z wysokiej jakości tkanin.

 

Design jest podstawowym wyróżnikiem hoteli z sieci Room Mate. W projektowanie dla marki zaangażowani byli m.in. Lazaro Rosa Violán, Tomás Alía, Lorenzo Castillo, Pascua Ortega, Teresa Sapey. 

 

Strona hotelu: www.room-matehotels.com

Czas generowania strony: -1708487889,55s