Szmaragdowy klejnot | Dekorian Home
TOP WNĘTRZA | 2017-10-31

Szmaragdowy klejnot

Apartament usytuowany w sercu Paryża ma jasne kolory, luksusowe motywy dekoracyjne i zapierający dech w piersiach widok na miasto.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Ten 140-metrowy apartament w centrum Paryża jest używany głównie jako mieszkanie gościnne, ponieważ właściciele są młodą parą podróżników, która często przebywa poza krajem.

Zanim projektantka - Nika Vorotynstseva - przystąpiła do realizacji zlecenia, dokonała szczegółowej analizy paryskiego stylu. Poznając francuski chic, dowiedziała się, że większość wnętrz utrzymanych w tym klimacie ma eklektyczny charakter, z przewagą akcentów w tonie klasycznym i glamour. Zdecydowała się na stworzenie przestrzeni, która byłaby świeża, otwarta i nowoczesna. 

Projektantka postanowiła zlikwidować małe i nieco staroświeckie podziały i zaaranżować wnętrze poprzez strefy: kominkową, telewizyjną, jadalniano-kuchenną, sypialnianą (połączoną z garderobą) i gościnną. W efekcie uzyskała spektakularną przestrzeń zalewaną przez światło.

Ponieważ klienci mają artystyczną duszę, kochają jasne barwy i lustra, architektka wykorzystała te elementy do zabawy z proporcjami i nastrojem. Paleta wykorzystana w projekcie jest zainspirowana paryskim kontekstem. Strefa sypialniana jest przeciwieństwem strefy dziennej. Została otulona miękkimi kremowymi tonami, które pozwalają się odprężyć. Sercem i głównym bohaterem wnętrza jest szmaragdowa ściana z dekoracyjnymi półkami i tv, zaprojektowana przez architektkę. Aby podkreślić elegancję i zrównoważyć wibrujący kolor projektantka wybrała do jadalni efektowną, geometryczną lampę, inspirowaną latami 50-tymi i 60-tymi. 

Dla zachowania pożądanej równowagi pomiędzy klasycznym i nowoczesnym lookiem w apartamencie wykorzystano nowoczesne meble, a obszary, które - jak kuchnia - są pomostami stref, przemyślano nie tylko pod kątem estetyki, ale także ergonomii i funkcji. Wszystkie środki wyrazu tworzą perfekcyjną kombinację klasyki, z nowoczesnym charakterem, który nadaje ostateczny ton całemu wnętrzu.

 

Czas generowania strony: -1675463621,80s