| Dekorian Home
TOP WNĘTRZA | 2020-03-13

Świeży oddech blisko aglomeracji

Konstancin, pomimo bliskości zatłoczonej i zabieganej stolicy, może się poszczycić walorami zdrowotnymi - jest jedynym uzdrowiskiem na Mazowszu. Nie dziwi zatem fakt, że wielu zmęczonych pędem codzienności warszawiaków z chęcią spędza tam swój wolny czas. Oprócz prozdrowotnych czy krajobrazowych atrakcji warto zwrócić uwagę na architekturę miejscowości. Prezentujemy dom, zaprojektowany przez biuro MAZM, który nam osobiście bardzo przypadł do gustu - patrząc na same zdjęcia oddycha się głębiej.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Możliwości zabudowy zapisane w WZ nie dawały wielu opcji, natomiast nie przeszkodziło to w stworzeniu niepowtarzalnego klimatu. Minimalizm i oszczędność formy budynku zrekompensowane zostały poprzez niesamowite dodatki i niezliczoną liczbę roślin. Dom tworzą trzy ściany o „klasycznej” elewacji z oknami zamykanymi drewnianymi żaluzjami oraz jedna ściana w postaci ogromnego przeszklenia spełniającego funkcję ogrodu zimowego. Za taflą znajdują się również: pokój dzienny, sypialnie i łazienka - wszystkie pomieszczenia posiadają atrakcyjny widok na okoliczną zieleń. Dla spotęgowania efektu część dachu nad łazienką również wykonana została ze szkła. Wszystko to daje wrażenie lekkości.

Z zewnątrz użyto naturalnych materiałów m.in. ręcznie formowanej cegły w kolorze brązowym i beżowym, czy drewnianych dodatków. Wszystkie detale zewnętrzne, obróbka blacharska etc. wykonane zostały ze stali cynkowej w kolorze czarnym lub z blachy tytanowo - cynkowej.

Wnętrze domu pozwala odetchnąć od trudów codzienności i czaruje klimatem utrzymanym w stylu jungle.  Pomimo wszechobecnej roślinności bardzo widoczne są dodatki i dekoracje, które stanowią o duszy pomieszczeń. Możemy spotkać połączenia różnych stylów: nowoczesne siedziska, eleganckie lampy glamour, ciepłe dywany czy dodatki od art deco po styl rustykalny.

Pracownia MAZM wykonała naprawdę bardzo dobrą „robotę”, a nam pozostaje podziwiać.

https://mazm.pl/dom-w-konstancinie?fbclid=IwAR0F_152UTZI-J7M82oSu7YlQn1-V0Asm0ReCBhtagZyvr7VmtnLIgL88BA


Czas generowania strony: -1708488323,93s