Subtelny urok loftu | Dekorian Home
TOP WNĘTRZA | 2017-10-25

Subtelny urok loftu

Początkowo miało być loftowo. I choć echo tego stylu mocno zaznacza swoją obecność, mieszkanie na Osiedlu Słonecznym w Radomiu przede wszystkim wyróżnia się prostotą, dobrymi jakościowo materiałami i wyjątkowymi produktami: ręcznie wykonanymi drewnianymi meblami oraz ścianą pokrytą starymi deskami.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Mieszkanie inwestorów znajduje się w niewielkim czteropiętrowym bloku w centrum Radomia, na terenie nowego, zamkniętego osiedla. Jest ono częścią wielofunkcyjnego projektu o nazwie Centrum Słoneczne, w skład którego wchodzi również Galeria Słoneczna oraz Radom Office Park. W takim otoczeniu realizowany był projekt, którego początkowym założeniem było stworzenie loftowego wnętrza na 48 mkw.  Małgorzata Markiewicz-Magiera z pracowni 3MstudiO zadbała, by klimat loftu został wprowadzony do mieszkania inwestorów w sposób łagodny, ale też oryginalny, z wykorzystaniem ciekawych rozwiązań.

 W projekcie pracowni 3MstudiO nie zabrakło materiałów, które są nieodłącznymi elementami stylu industrialnego: drewno, cegła, beton i metal. W salonie inwestorów dominują drewniane elementy. Jedna ze ścian została wykończona deskami pozyskanymi ze starych stodół. Telewizor ustawiono na ręcznie wykonanej drewnianej szafce z metalowymi drobiazgami. Ręcznie wykonano również stolik pod umywalkę w łazience. Oba przedmioty, a także meble kuchenne zaprojektowała architektka mieszkania.  Dzięki swoim prostym formom idealnie wpisują się w klimat loftowy, który dodatkowo  podkreślony został oświetleniem: wiszące lampy w kuchni oraz stojącą lampę z abażurem w salonie.

Na ścianach w przedpokoju położono tapety firmy Elitis (dostępne w sieci salonów Dekorian) w dwóch kolorach: szarym oraz pomarańczowym. Ich wysoka jakość wynika z inspiracji naturą i wykorzystania przy produkcji szlachetnych materiałów: lnu, jedwabiu czy bambusu. Oprócz tapet w holu użyto również betonowy tynk, a w kuchni nad szafkami położono białą cegłę (wszystkie materiały pochodzą z oferty sieci salonów Dekorian).  Pozostałe ściany pokryto farbami szwedzkiej marki Scala (również oferta Dekorian).  Całość tworzy harmonijne wnętrze, które nawiązuje swoim charakterem do industrialnych przestrzeni, ale jednocześnie jest przytulne i nieprzytłaczające.

Czas generowania strony: -1675465319,01s