Słodka Breadway | Dekorian Home
TOP WNĘTRZA | 2018-11-30

Słodka Breadway

Wcześniej była tu klinika dentystyczna, dziś jest designerska kafejka i piekarnia, zaprojektowane według najnowszych trendów, z niezwykłym smakiem i wyczuciem. Autorami tej koncepcji są młodzi projektanci Lera Brumina i Artem Trigubchak.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Piekarnia Breadway znajduje się w zabytkowym portowym mieście Odessa. Mieści się w jednej z niczym nie wyróżniających się kamienic. Za to po przekroczeniu progu wkraczamy w inny, bajkowy świat. Za szarą fasadą kryje się tętniące kolorami, jasne, radosne wnętrze, urządzone niestandardowymi, meblami, oświetlone designerskimi lampami. Wszystko ma odpowiednie proporcje i styl. Delikatne odcienie różu przeplatają się z mocniejszymi błękitami, a surowa betonowa podłoga świetnie kontrastuje z polerowanymi kaflami i elementami złota na ścianach.


"Przestrzeń podzielona jest na trzy części, a każda z nich pełni inną funkcję” - wyjaśnia Artem Trigubchak. -”Ciemnoniebieska strefa służy wydawaniu dań na wynos, strefa oczekiwania mieści się w specjalnie zaprojektowanych do tego celu różowym kubiku, a w jasnoszarej strefie można usiąść na degustację pysznych rogalików z cappuccino, z których Breadway słynie”.

Duże żyrandole w postaci białych, szklanych kuli zawieszonych na stelażu w koralowym kolorze, zostały zaprojektowane specjalnie dla podkreślenia wysokości sufitu.


Za koncepcję kolorystyczną odpowiada Lera. Wybrała paletę kolorów składającą się z zimnych odcieni różowo-niebieskich i szarych, które według niej lepiej wydobywają ciepły kolor i smak serwowanych wypieków.


Różowa tapicerowana welwetem ława z wysokimi półokrągłymi plecami, biegnie wzdłuż  ściany i zapewnia sporo miejsca do siedzenia. Przestrzeń kawiarni wypełniona jest małymi białymi stolikami i jasnoniebieskimi krzesłami.

Pokrycie ścian to błyszczące szarobłękitne płytki Ceramica Bardelli, skontrastowane różową fugą. Ta błyszcząca ściana, połączona ze złotym dekorem, pięknie odbija światło i optycznie rozjaśnia przestrzeń.


Równie efektowne jak kawiarniane wnętrza są dwie łazienki. Urządzone kobaltowymi szafkami i różowymi umywalkami, które pasują do reszty kolorowych pomieszczeń. Na ścianach i na blatach królują pomarańczowe kafelki otoczone różową fugą. Słodki, kolorowy świat.


Designerska kafejka i piekarnia w Odessie zaprojektowane według najnowszych trendów, przez młodzi projektantów - Leę Bruminę i Artema Trigubchaka.Fot. Mikhail Loskutov

Czas generowania strony: -1675462917,97s