Skrajny ascetyzm | Dekorian Home
TOP WNĘTRZA | 2018-07-02

Skrajny ascetyzm

W ascetycznej bieli, drewnianych meblach i prostej formie tego apartamentu kryje się ponadczasowe piękno, nieskrępowana elegancja oraz wysmakowany minimalizm. Skrajnie oszczędne wnętrze emanuje harmonią, przytulnością i naturalną świeżością.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Architekci z 81.waw.pl już na samym początku projektu zastali niemałą trudność  - niefunkcjonalną przestrzeń, kompletnie nieodpowiadającą inwestorowi. Ich zadaniem było zmienienie układu pomieszczeń oraz zlikwidowanie betonowych schodów. Projektanci sprostali wyzwaniom tworząc apartament spełniający wszystkie wymagania i oczekiwania klientów, słowem: szyty na miarę.

Betonowe schody o nieestetycznej formie zostały zamienione na wijące się ku górze stopnie, spowite ażurową barierką. Wkomponowane w czarną wnękę dodatkowo uwypukliły niecodzienną konstrukcję. Niefunkcjonalne przestrzenie wydzielono za pomocą drewnianych bloczków i mebli. Sypialnię od łazienki oddzielono przeszkleniem, co optycznie powiększyło oba pomieszczenia. Zaproponowano funkcjonalne rozwiązania, które zapewniają wyjątkowy komfort i maksymalną wygodę.

Centralny punkt mieszkania stanowi duży, przestronny salon z białym kominkiem. Kuchnia wyraźnie oddziela się od strefy wypoczynkowej drewnianą podłogą i sufitem. Meble są tu ograniczone do minimum. Większość elementów została wykonana na zamówienie, aby cała aranżacja była spójna i miała jednolity charakter. Krzesła mają zaokrąglone oparcia, co idealnie pasuje do krętych  schodów. Kanapy o kubistycznej formie, dzięki stalowym nóżkom, delikatnie unoszą się nad posadzką nadając wnętrzu lekkości i finezji.

,,Przestrzeń mieszkalna jest tłem dla życia i powinna służyć domownikom, a nie epatować zbędnymi ozdobnikami. To co nas otacza bezpośrednio na nas wpływa dlatego w czasach, w których istnieje tyle bodźców zewnętrznych, wnętrze domowe powinno być minimalistyczne i stonowane” – twierdzą architekci z 81.waw.pl. Ten apartament bez wątpienia taki właśnie jest – harmonijny, spójny, pozwalający się wyciszyć, odpocząć i zregenerować.

Czas generowania strony: -1675467164,19s