Przytulna klasyka | Dekorian Home
TOP WNĘTRZA | 2017-10-30

Przytulna klasyka

Dom na przedmieściach Białegostoku ma powierzchnię blisko 200 metrów kw. Mieszka w nim 4-osobowa rodzina - małżeństwo z dwójką nastoletnich dzieci. Właścicielom zależało na stworzeniu eleganckiego, ale zarazem bezpretensjonalnego wnętrza, którego aura sprzyjać będzie życiu rodzinnemu i spotkaniom z przyjaciółmi.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Przygotowanie projektu domu powierzyli Karolinie Żakiewicz z pracowni Arte Architekci, która postawiła na delikatną klasykę, choć we wnętrzu z powodzeniem odnajdziemy wiele nowoczesnych akcentów. Finalny efekt jest wynikiem współpracy z właścicielką domu, która bardzo zaangażowała się w proces projektowy. Jak podkreśla Karolina Żakiewicz z Arte Architekci:

„Zależało mi na stworzeniu spójnej przestrzeni, w której każdy z domowników znajdzie miejsce dla siebie. Miejsce do życia, relaksu, pracy i nauki. Dlatego w salonie znalazła się przestrzeń dla wymarzonego przez pana domu kamienia naturalnego, a wystrój pokoi dzieci był z nimi na każdym etapie projektowania konsultowany."

 

STYLOWE AKCENTY

Klasyczny charakter aranżacji podkreślają stylizowane meble, frezowane fronty kuchenne, dekoracyjne grafiki ścienne z subtelnym motywem roślinnym i geometrycznym (tapety z kolekcji Piano marki Khroma oraz z kolekcji Luxury marki Rasch dostępne w sieci salonów Dekorian) czy patynowana, stalowa balustrada przy schodach. Koniakowy odcień podłogi efektownie kontrastuje z bielą ścian, drzwi i mebli kuchennych. Z kolei przytulny klimat wnętrza współtworzą odkryta cegła, piękne dębowe podłogi marki Nobifloor z kolekcji Standard (wzór Gold Brown Oiled Oak Satin) oraz miękkie, puszyste wykładziny dywanowe marki Epic Carpets z kolekcji Beauty i Gentle Essence. Pod względem kolorystycznym architektka postawiła na ciepłe kolory neutralne - kremy, beże, brązy (kolory z palety Para Paints, matowa farba Elite 4000), które dobrze korespondują z klasyczną stylistyką.

 

NOWOCZESNY DESIGN

Architektka umiejętnie przełamała klasyczną stylistykę, wprowadzając do wnętrza designerskie meble, loftowe oświetlenie czy fantazyjne grafiki ścienne. Mimo pozornie kontrastujących ze sobą elementów wystroju, całość wnętrza jest bardzo spójna i przyjemna w odbiorze. Duża w tym zasługa dbałości o detal wykończenia i zindywidualizowany charakter koncepcji przestrzeni. Wszystkie meble w domu powstały według projektu Karoliny Żakiewicz, a każdy element wystroju pełni we wnętrzu swoją rolę.

Czas generowania strony: -1674807784,49s