Podróż na Francuską Riwierę | Dekorian Home
TOP WNĘTRZA | 2018-10-07

Podróż na Francuską Riwierę

Z miłości do Francji, gdzie co roku spędzają wakacje powstało romantyczne wnętrze, zaaranżowane w odcieniach bieli, szarości i błękitów. Meble i dodatki z naturalnego drewna i szlachetne materiały ocieplają jasną przestrzeń zaprojektowaną przez poznańskie studio projektowe Shoko Design.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Shoko Design to niewielkie rodzinne studio projektowe z Poznania, które choć działa dopiero od sześciu lat ma już na swoim koncie sporo sukcesów. Te najważniejsze to spore grono szczęśliwych klientów. Jak sami mówią, od najmłodszych lat byli fanami klocków lego, z których budowali najróżniejsze kompozycje i stawiali pierwsze budowle. Ich pierwszym programem do tworzenia wnętrz była gra Sims, która z czasem przerodziła się w prawdziwą pasję do projektowania nie tylko wirtualnych, ale  prawdziwych wnętrz. Od najmłodszych też lat zaszczepiono w ich pasje podróżowania i inspirowania się otaczającym światem. Z tej pasji  czerpią dziś pomysły projektując wnętrza dla swoich klientów. 


Inspiracją przy tworzeniu projektu Riviera of Blue były tym razem ulubione miejsca inwestorów. Ponieważ oboje kochają Francję, chcieli, żeby ich mieszkanie przypominało Francuską Riwierę, na której co roku spędzają wakacje. W jasnym wnętrzu projektanci zastosowali takie rozwiązania jak ściana z surowej cegły pochodząca z rozbiórki starego budynku, a żeby ocieplić nieco chłodnawy charakter wprowadzili sporo ciepłych szarości, biel oraz naturalne drewno. Elementy takie jak poduszki imitujące kamienie, świece ustawione w lampionach, stoliki w postaci drewnianych pniaków oraz drzewka oliwne w donicach nadają wnętrzu nadmorski charakter. Do ozdobienia ścian wykorzystano cegłę z rozbiórki starego budynku.

W dziecięcym pokoju ściany pomalowano na odcień głębokiego błękitu, nawiązującego do lazurowego morza, i zestawiono go z białymi meblami.  

Kuchnia utrzymana jest w ciepłych, szarych tonacjach, które idealnie komponują się z całym wnętrzem. Wprowadzono również dużo akcentów w eleganckiej czerni, w tym kolorze jest kuchenny okap, sprzęty AGD, oraz lampy, które stanowią ciekawy kontrast do całości i podkreślają charakter wnętrza. Wszystkie meble utrzymane są w białej kolorystyce i mają subtelne, ale dekoracyjne frezy. Dodatkowo, aby ocieplić atmosferę panującą w salonie zainstalowano biokominek. Sztukaterie na ścianach w salonie oraz w korytarzu nadają wnętrzu francuski charakter. 


Czas generowania strony: -1702200957,69s