Opowieść z Z Woody Allenem w tle | Dekorian Home
TOP WNĘTRZA | 2018-05-19

Opowieść z Woody Allenem w tle

W tym słonecznym apartamencie skandynawska prostota i przytulność przeplata się z „chropowatym” klimatem industrialnego loftu. Zainspirowany nowojorskimi wnętrzami z filmów Woody’ego Allena, intryguje przemyślaną stylistyką, zachęca przyjazną atmosferą.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Narożny apartament w centrum Poznania wypełnia mnóstwo słońca i pozytywnej energii. Może dlatego, że został zaprojektowany przez młodych architektów ze studia Shoko Design dla pary młodych właścicieli i ich uroczego psa. Po prostu widać, po tym kipiącym świeżością bezpretensjonalnym wnętrzu, że tutaj wszyscy dobrze się porozumieli. Dzięki temu powstało konsekwentne i pod każdym względem spójne lokum.  Właściciele, miłośnicy dobrego kina, zwłaszcza filmów Woody’ego Allena, chcieli żeby ich  90-metrowa przestrzeń łączyła cechy nowojorskiego loftu i ciepłego przytulnego mieszkania w skandynawskim stylu. Czemu nie? Jedno z drugim się nie wyklucza - pomyśleli projektanci i stworzyli jasny, przestronny apartament  z dużą ilością drewna i naturalnych materiałów.


Połowę „dobrej roboty” robią tutaj olbrzymie okna otaczające salon. Są jak wielki ekran, na którym w zależności od pory roku zmieniają się kadry. Kipiące życiem miasto latem tonie w zieleni, zimą powleka je srebrzysto-szara mgła, a jesienią mieni się odcieniami złota i czerwieni. Takie obrazy tworzy na żywo natura za oknami, a wewnątrz z czarno-białych fotografii zerka na domowników Woody Allen, ich ulubiony artysta. To on i jego filmy były inspiracją dla architektów przy tworzeniu wystroju tego wnętrza.


W salonie łączą się dwie strefy: wypoczynkowa z wielką, wygodną sofą, oraz kuchenno- jadalniana.  Kuchnia została zaprojektowana w postaci dużej wyspy oraz szafek z zielonymi frontami, które pięknie łączą się z czarną tablicówką na jednej ze ścian. Stół w jadalni ma oryginalny blat z ciepłego korka. Na co dzień jednoczy domowników na wspólnych posiłkach, ale służy też jako stół do pracy. Nad nim nowoczesne skandynawskie oświetlenie przypominające nieco industrialne, przemysłowe lampy.


Ciekawym rozwiązaniem w sypialni jest ściana wyłożona drewnianą mozaiką. Drewno zastosowano też w łazience. Jedna ze ścian została wyłożona deskami w miodowym kolorze.
Z tego samego gatunku powstał też łazienkowy blat. Na nim zamontowano oryginalną umywalkę przypominającą kształtem łódkę zrobioną techniką origami. Ciepłe drewno ładnie współgra z ceramicznymi kaflami w geometryczne wzory. A tak o swoim projekcie mówią architekci z Shoko Design: 

Spróbuj wyobrazić sobie siebie w tym wnętrzu, jak delektujesz się śniadaniem, pyszną poranną kawą i spoglądasz przez okno i widzisz jak miasto budzi się każdego dnia. Od razu czujesz, że rozpoczął się niepowtarzalny i niesamowity dzień. Po pracy możesz odpocząć na krzesłach zainspirowanych stylem retro lub na wygodnej kanapie, przy której stoi industrialny stolik kawowy. Łazienkę w stylu rustykalnym zdobią płytki podłogowe o nietypowych oktagonalnych kształtach oraz oryginalna biała umywalka. Na koniec dnia możesz odpocząć w przytulnej sypialni, w której jedną ze ścian zdobi drewniana mozaika. 


Projekt: Shoko Design www.shokodesign.com

Fot. Małgorzata Opala/Fotoaktywne


Czas generowania strony: -1675464410,88s