Odrobina Italii we francuskim Lyonie | Dekorian Home
TOP WNĘTRZA | 2018-06-09

Odrobina Italii we francuskim Lyonie

Pewnego razu matka Artura i Mathilde miała sen. Śniło jej się, że jej dzieci, które właśnie przeprowadziły się z Włoch do Lyonu, zabrały ze sobą do francuskiego miasta część rodzinnej Italii w postaci przepisu na włoską piadine. Ten tradycyjny placek z pszennej mąki, pochodzi z prowincji Emilia-Romania i jest podawany na ciepło z typowym dla włoskiej kuchni nadzieniem: szynką, mozzarellą i pomidorem. Zobaczcie czy jej senne marzenie spełniło się.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Arthur i Mathilde rzeczywiście mieli taki plan, dlatego sen ich mamy dość szybko stał się rzeczywistością. Zanim jednak to się stało poprosili hiszpańskie studio projektowe Masquespacio o pomoc w zaprojektowaniu wnętrza ich włosko-francuskiej knajpki. Byli zgodni co do tego, że aby przyciągnąć Francuzów, znawców wybornej kuchni, ale też wyrafinowanego wzornictwa, nie wystarczy pyszne włoskie jedzenie, ale też pięknie zaprojektowane wnętrze restauracji.  Dlatego zdecydowali się skontaktować z Masquespacio, pracownią znaną z niebanalnych rozwiązań, aby wspólnie stworzyć wnętrze swojej pierwszej Piady we francuskim Lyonie.


Lokal w dzielnicy Confluence, usytuowany jest w otoczeniu budynków mieszkalnych zaprojektowanych według najnowszych tendencji architektonicznych przez najbardziej znanych współczesnych architektów. Musiał więc swoim wystrojem wpasować się w nowoczesną i modną dzielnicę. Wokół znajduje się sporo postindustrialnych przestrzeni  wykorzystywanych na nocne imprezy. Piada znalazła miejsce w nowoczesnym centrum handlowym, z kinem, parkiem rozrywki, przestrzeniami handlowymi  i restauracjami. Musiała więc zaskoczyć swoim wystrojem. I tak się stało.


Powstała przestrzeń, która w pełni oddaje włoskie pochodzenie tradycyjnych produktów bazujących na naturalnych składnikach. Projektanci stworzyli całkowicie nowy wystrój, pełen żywych kolorów, miękkich tapicerowanych mebli i wysmakowanych dodatków. Zastosowali kilka bardzo efektownych patentów. Ściany oraz kontuar w całości zostały wyłożone ceramicznymi kaflami o różnych kształtach i żywych, świetlistych kolorach. Na niektórych ścianach tworzą one atrakcyjne geometryczne desenie. Na podłodze położono dębowy parkiet, który tworzy ciepłą, przyjazną atmosferę. W pomieszczeniu pojawiły się także rośliny oraz regały, na których eksponowane są oryginalne włoskie produkty. Najbardziej oryginalnym pomysłem są miękkie panele na ścianach przy stolikach, w formie kolorowych wałków. Pełnią one rolę oparć. We wnętrzy znalazły się również złote lampy barowe, a nad regałami efektowne łuki z lustrami, nawiązujące do dawnych włoskich knajpek. 


Masquespacio to wielokrotnie nagradzanie hiszpańskie studio projektowe stworzone w 2010 roku przez Ane Milene Hernández Palacios i Christophe'a Penasse. Specjalizuje się w oryginalnych aranżacjach wnętrz oraz w marketingu i projektach brandingowych. Ich unikatowe podejście do każdego projektu, owocuje nowymi i innowacyjnymi koncepcjami, nagradzanymi na międzynarodowych konkursach oraz uznaniem mediów specjalizujących się we wzornictwie, modzie i nowych trendach.


http://www.masquespacio.com


Czas generowania strony: -1675466297,31s