Nowoczesność na tapecie | Dekorian Home
TOP WNĘTRZA | 2021-06-17

Nowoczesność na tapecie

Rzadko spotyka się mieszkanie, którego wnętrza są tak perfekcyjnie dopracowane. W projekcie Estery i Roberta Sosnowskich ze Studia Projekt nic nie jest przypadkowe. Każde z pomieszczeń opowiada swoją historię, która układa się w pełną fascynujących momentów opowieść o współczesnym, dynamicznym stylu życia. A częścią tej historii jest znakomity design z sieci salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Przejechać do innego, odległego miasta, by spotkać się z architektami, którym chce się powierzyć projekt swojego domu? Tak! Gdy po roku poszukiwań właściciele mieszkania w Pruszkowie w końcu znaleźli w Internecie projekty pracowni, które w stu procentach odpowiadały ich estetyce, od razu zdecydowali się na podróż do Ostródy, gdzie biuro ma Studio Projekt. Właśnie architektom z tej pracowni powierzyli aranżację czteropokojowego mieszkania pod Warszawą.

W trakcie rozmów o wnętrzu właściciele podkreślali, że pragną, by ich mieszkanie było ciepłe i przytulne, a jednocześnie nowoczesne. Chcieli także, by maksymalnie wykorzystać przestrzeń, stąd decyzja o projektowaniu mebli na wymiar. Autorami projektu wszystkich szaf, regału, barku, biurka są architekci z pracowni Studio Projekt.

Apartament w Pruszkowie to obszerny salon połączony z aneksem kuchennym, trzy sypialnie: master bedroom i pokoje synów oraz łazienka i hol. Strefa dzienna utrzymana jest w konsekwentnej kolorystyce. Najwięcej tu drewnianych elementów wykonanych z dębu w naturalnym wybarwieniu. To właśnie one wraz z podłogą – panelami marki Pergo w odcieniu Dąb Manor wybranymi z oferty Dekorian Home, stwarzają ciepły, domowy klimat. Zaletą wybranych paneli podłogowych jest to, że są bardzo odporne na uszkodzenia oraz wodoodporne, nadają się więc także do wykorzystania w aneksie kuchennym. Taka sama podłoga w całym mieszkaniu optycznie powiększa przestrzeń i sprawia, że można zrezygnować z nie zawsze estetycznych połączeń gresu i podłogi drewnianej.

Aneks kuchenny zajmuje całą jedną ścianę salonu, mimo to nie przytłacza wnętrza. Wszystko dzięki ujęciu całości zabudowy w czarną ramę oraz decyzji o zróżnicowaniu wykończenia frontów kuchennych – dolne – dębowy fornir, górne – matowe, jasnoszare płyty meblowe Forner. Także kuchenny blat i pas delikatnego kwarcu chroniący ścianę nad nim sprawiają, że całość nie dominuje we wnętrzu salonu.

W salonie znajdziemy piękny dębowy mebel do przechowywania wykonany na zamówienie wedle pomysłu Studia Projekt. Część regału to otwarte półki. Druga, zamykana to barek, ukryty za ryflowanymi drzwiami. Ryflowane panele dębowe pojawiają się również jako akcent dekoracyjny nie tylko w salonie, lecz również i w holu. Stanowią one nijako zapowiedź tego, co czeka na nas w strefie dziennej.

Drugim motywem przewodnim wnętrza jest rewelacyjnie zaprojektowane oświetlenie. Nowoczesne, tworzące graficzną kompozycję nadaje współczesny rytm i cudownie kontrastuje z tradycyjnym drewnianym wykończeniem mebli i welurową tapicerką siedzisk – gołębiej sofy i turkusowego fotela – mocnego akcentu kolorystycznego. Do świetlenia technicznego wykorzystano oprawy polskiej marki Chors. Natomiast lampą, która góruje nad strefą wypoczynkową to spektakularna, hiszpańska Grok by LEDS.

Trzecią historią, którą opowiada wnętrze zaprojektowane przez Esterę i Roberta Sosnowskich to historia o designerskich tapetach, które pojawiają się w pokoju dziennym, dziecięcym, a także w łazience! To one przenoszą domowników w inny, abstrakcyjny wymiar. Kupione zostały w większości w Dekorian Home (Dekorianhome.pl), którego oferta tapet do wnętrz jest niezwykle bogata. Także w Dekorian Home wybrana została biała farba do ścian. To znakomita jakościowo, odporna na zabrudzenia Para Paints.

Do delikatnego, pastelowego świata przenosi nas tapeta Floe marki Glamora, akcentująca strefę jadalni w salonie. Na jej tle naprawdę świetnie wygląda lampa firmy Max Light, która powtarza motyw przenikających się prostokątów. Zestawienie tapety z tą konkretną lampą to prawdziwy majstersztyk.

Idąc tropem tapet, trafiamy do sypialni państwa domu. Charakter tego pokoju określa natomiast tapeta przedstawiająca niebo w sierpniową, rozgwieżdżoną noc. Dzięki usunięciu grzejnika (we wnętrzu zainstalowano ogrzewanie kanałowe) można było wygospodarować miejsce nie tylko na pokaźnych rozmiarów szafę, lecz również na regał na książki i niewielkie biureczko.

Największym marzeniem synów były natomiast tapety z motywem Gwiezdnych Wojen z kolekcji Disney Marvel Star Wars marki York dostępne w sieci salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home. To one zadecydowały o wystroju pokojów chłopców. Zresztą Luke Skywalker I Darth Vader są pełnoprawnymi lokatorami pokoi dziecięcych i pojawiają się w nich naprawdę w każdym z możliwych miejsc.

Niespodzianka. Tutaj wcale nie kończy się historia o designerskich tapetach z Dekorian Home. Przenosimy się teraz do uroczej graficznej łazienki, w której największą ozdobą jest wodoodporna tapeta z motywem tak modnego teraz lastryko. To produkt włoskiej marki Glamora, której tapetę widzieliśmy już w salonie. Glamora specjalizuje się w produkcji wielkoformatowych grafik specjalnie przystosowanych do bezpośredniego kontaktu z wodą.

- Po miesiącach użytkowania absolutnie nic się z nią nie dzieje – opowiada nam architektka Estera Sosnowska. - Od czasu tamtej inwestycji w Pruszkowie, te przepiękne włoskie tapety z Dekorian Home znajdują swoje miejsce w większości naszych projektów – dodaje.

Projekt: Studio Projekt - Estera Sosnowska i Robert Sosnowski

Zdjęcia: Fotomohito - Katarzyna Seliga-Wróblewska i Marcin Wróblewski

Czas generowania strony: -1718209286,93s