Morska perła | Dekorian Home
TOP WNĘTRZA | 2017-10-25

Morska perła

Świeży jak morska bryza i luksusowy jak perła znaleziona w wodzie – penthouse w stylu Hollywood Glam na Majorce.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Kiedy trendy prosto z amerykańskiego kina spotykają się morskim klimatem Miami, ostateczny rezultat wygląda tak, jak oszałamiający apartament z prywatną plażą na słonecznej hiszpańskiej wyspie. Niezwykłe mieszkanie to dzieło dwóch architektek - Monici Cernich i Marie-Luise Lejy, które podsumowują go dwoma słowami: „projekt życia”.

 Luksusowy dom na nadmorskim nasypie miał stanowić wakacyjną bazę. Projektantki metaforycznie opisały swoją pracę jako próbę zmiany eleganckiego garnituru dyplomaty na słodką koktajlową suknię gwiazdy filmowej Chciały zachować prestiżowy charakter  wystroju i wykończenia, a jednocześnie dodać im wakacyjnego luzu i humoru.

 Wybrały wyrafinowane meble – ciężkie fotele o aksamitnej tapicerce (Jonathan Adler) i solidny, elegancki stół z blatem z marmuru Calacatta (Knoll), do których starannie dobrały dodatki: farbowane metodą tie&die tkaniny, ręcznie tkane portugalskie dywany oraz mosiężne regały. Hollywood Glam jest najbardziej widoczny w oświetleniu – lampa umieszczona nad stołem jadalni to niekwestionowana królowa tego wnętrza.  Ekskluzywny design projektantki skontrastowały z mniej zobowiązującymi elementami: wesołymi tapetami w palmowe liście, dekoracyjnymi figurkami ananasów i cukierkowymi neonami.

 Tarasy zapraszające do relaksu i wieczornych biesiad przy lampce dobrego wina, błękit  Morza Śródziemnego zaglądający do każdego okna - kto nie chciałby się tu zaszyć, by odpocząć?

Czas generowania strony: -1675469600,01s