Minimalizm z rumieńcem | Dekorian Home
TOP WNĘTRZA | 2017-10-30

Minimalizm z rumieńcem

Położony nieopodal lasu dom pod Gdańskiem reprezentuje nowoczesność w najlepszym wydaniu. Szlachetne materiały inspirowane naturą, spokojna kolorystyka stały się znakomitą bazą do eksperymentowania z bardziej wyrazistymi formami mebli, oświetlenia i dekoracji.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Serce domu stanowi duży otwarty salon połączony z kuchnią i jadalnią. Ogromny stół, wokół którego skupia się życie rodzinne, został wykonany na zamówienie z jednego dużego kawałka drewna dębowego. Zawieszona nad nim lampa Copernico Sospensione firmy Artemide wygląda niczym współczesna rzeźba. 

Kuchnia stanowi wizualne przedłużenie jadalni. Biała z granitowymi blatami i wyspą pośrodku, nie przytłacza i jest bardzo funkcjonalna. Na granicy jadalni oraz salonu zaprojektowano nowoczesny kominek, który świetnie prezentuje się z obu perspektyw.  

Salon o wysokości 6 metrów robi piorunujące wrażenie. Centralna ściana została wykończona płytami betonowymi, podświetlona minimalistycznymi kinkietami i udekorowana geometrycznym zegarem. Tu właśnie stanął kosmiczny fotel o wyróżniającej się na tle całej palety, zgaszonej różowej barwie.  

Gościnna łazienka na parterze nawiązuje kolorystyką do czarnych akcentów kondygnacji — kamienia w holu, granitu w kuchni, ciemnej tapicerki mebli. Po wejściu do pomieszczenia trafiamy na zjawiskową wolnostojącą umywalkę, którą eksponuje oświetlenie automatycznie zapalające się na całej wysokości lustra.

Sypialnia właścicieli została wykonana w bielonym drewnie. Idealnie wtopione w pokrytą okładziną ścianę drzwi prowadzą do okazałej łazienki z prysznicem i wygodną szafką, na której zainstalowano dwie umywalki.  

Na piętrze znajduje się pokój syna, zaprojektowany w zupełnie innym, bardziej rockowym charakterze. Tutaj panują ciemniejsze kolory, cegła na ścianie i elementy loftowe. Łazienka na piętrze również została zaprojektowana jako jej adekwatne dopełnienie.

Czas generowania strony: -1675468899,80s