Małżeński azyl | Dekorian Home
TOP WNĘTRZA | 2017-10-29

Małżeński azyl

Dzielnica Kielc - Baranówek - jest położona blisko centrum, a mimo to pozwala na bliższy kontakt z naturą. To tu powstał nowoczesny, 90-metrowy apartament, którego wystrój zaprojektowała architektka wnętrz, Aleksandra Guzera- Białek.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Aktywne małżeństwo ze stażem zapragnęło azylu w sercu miasta. Na co dzień mieszkają poza granicami Kielc i wychowują trzech synów. Nowe mieszkanie jest ich ostoją, w której mogą być po prostu razem.  

Efekt modnego, ale zarazem przytulnego, wnętrza udało się osiągnąć poprzez zastosowanie harmonijnej kolorystyki. Dominują w niej biel i czerń z palety farb Para Paints, ocieplone gdzieniegdzie naturalnym kolorem drewna. Meble, w większości zaprojektowane przez Aleksandrę Guzerę-Białek i wykonane na zamówienie, jeszcze bardziej podkreślają spójność wszystkich pomieszczeń.

W jadalni połączonej z salonem uwagę przykuwa duża i efektowna lampa Avantador włoskiej marki Cleoni. Umieszczona nad wygodnym stołem z drewnianym blatem ożywia wnętrze, wprowadzając do niego szczyptę ekstrawagancji. W salonie, oddzielonym od otwartej kuchni barkiem, panuje nieco klubowy klimat. Narożnik, w nietypowej, trójkolorowej odsłonie, świetnie prezentuje się na tle forniru kamiennego Black Shimmer, dostępnego w salonie Dekorian

Apartament utrzymany został w chłodnej, czarno-białej tonacji, jednak nie oznacza to, że wkradła się do niego monotonia. W niemal każdym pomieszczeniu na ścianach zastosowano przyciągające uwagę struktury i faktury. W korytarzu jest to mata Sibu, z której wykonana została zabudowa przy lustrze; w gabinecie czy sypialni - graficzne i geometryczne tapety marek Harlequin i Eijffinger. 

Czas generowania strony: -1721632262,79s