Lodziarnia ze smakiem | Dekorian Home
TOP WNĘTRZA | 2019-08-07

Lodziarnia ze smakiem

Malwina Borowiec oraz Karolina Chodur z pracowni Pigalopus doskonale znają przepisy na apetyczne miejsca. Dużą porcję słodyczy zaserwowały we wnętrzach rodzinnej lodziarni Dudek w Szczucinie. Od teraz pysznym deserem można rozkoszować się w równie wysmakowanym lokalu, utrzymanym w tonie owoców leśnych, gumy balonowej i wanilii.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Lody Dudek od ponad trzydziestu lat produkują w Szczucinie naturalne lody według własnej receptury. Po wielu latach działalności zdecydowali się na nowoczesne, lecz ciepłe i kolorowe odświeżenie lodziarni.

Wnętrze lokalu utrzymane w ciepłych, leśno-owocowych kolorach dopełnione jest miękkimi formami mebli ze sklejki, lakierowanej stali i mobilnymi przegrodami z bujną zielenią. Lada została subtelnie wydzielona wnęką kolorystyczną, która wyznacza granicę pomiędzy strefą reprezentacyjną a miejscem degustacji produktów rodziny Dudek.

Poprzedni projekt lodziarni Dudek z Mielca, również zaprojektowany przez pracownię Pigalopus, znalazł się w rankingu 10-ciu najpiękniejszych lodziarni na świecie według magazynu Wallpaper. Biuro Pigalopus tworzone jest od 2015 roku, zajmuje się projektowaniem kreatywnych przestrzeni - strefy publicznej, mebli miejskich, wnętrz, architektury i aranżacji wystaw.  Głównym celem założycielek pracowni jest skupienie się na kompleksowym podejściu do projektu biorąc pod uwagę funkcjonalność, aspekty wizualne oraz dbałość o subtelny detal.


Lodziarnia Dudek w Szczucinie
Lokalizacja: Szczucin, Polska
Projekt: Pigalopus / Malwina Borowiec, Karolina Chodur
Realizacja: 2019
Zdjęcia: ONI

Czas generowania strony: -1675468492,55s