Lato w pełni | Dekorian Home
TOP WNĘTRZA | 2017-10-12

Lato w pełni

Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Włoski minimalizm, orientalne akcenty, francuska nonszalancja. W tej pięknej willi przeplatają się różnorodne wpływy. Ale co najważniejsze całość pozostaje dyskretnie elegancka.  


 

Ta piękna willa usytuowana jest na południu Włoch, w Apulii. Mający najdłuższą linię brzegową region Italii rozciąga się wzdłuż całego obcasa półwyspu o kształcie buta. Można by przypuszczać, że za tym odważnym projektem stoi włoski architekt. Nic bardziej mylnego. Autorem jest bowiem Libańczyk. Znany i ceniony na całym świecie Fabrice Bejjani. Miłośnicy dobrego designu z pewnością widzieli już wnętrza sygnowane nazwiskiem tego projektanta. Najpiękniejsze znajduje się we Francji, to dom i pracownia samego artysty. Dziś mamy okazję pokazać jego najnowsze dzieło.  

 

Z ROZMACHEM

Malowniczo położony dom ma aż 350 metrów. Biała bryła podzielona jest na trzy części, dzięki czemu nie stwarza wrażenia przytłaczającego kolosa. Ogromne przeszklenia i jasne kolory sprawiają, że całość jest lekka i bezpretensjonalna. Wnętrza są subtelne i eleganckie. Zastosowano tu naturalne materiały pochodzące z Apulii. Jednak sposób, w jaki zostały wkomponowane we wnętrze jest już na wskroś nowoczesny. Fabrice umiejętnie dobrał kolorowe tkaniny, które ożywiły przestrzeń, zastosował tu też tak lubiane przez niego drewno orzechowe, lakierowany na biało metal i marmur. 

 

LATO W PEŁNI

Dzięki otwarciu kuchni i jadalni na ogród gospodarze mają nie tylko piękny widok, ale też mogą się tu poczuć jak na wakacjach. Wdzierająca się do wnętrza zieleń, zapach ziół i śpiew ptaków pozwalają się w pełni zrelaksować. Większość mebli jest tu autorstwa Fabrica Bejjaniego. Od razu widać zamiłowanie projektanta do vintage – lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. Pozostałe zostały zakupione na targach staroci w różnych miejscach świata, odnowione i przywiezione tu, aby dodały charakteru całości. 

 

TARAS Z WIDOKIEM

Wiosną, latem i wczesną jesienią sercem domu jest ogromny taras. Służy on zarówno jako jadalnia, jak i salon. Ustawiono tu ogromny okrągły stół, przy którym do kolacji może zasiąść nawet 14 osób. Goście mogą podziwiać wspaniały widok na okolicę i leżący poniżej tarasu basen, do którego prowadzą kamienne schody.

 

Strona projektanta: www.fabricebejjani.com

 

Czas generowania strony: -1695658602,69s