Klasyka zza Ocenau | Dekorian Home
TOP WNĘTRZA | 2018-01-11

Klasyka zza oceanu

Mówi się, że coś co podoba się wszystkim, tak naprawdę nie podoba się nikomu, a zadowolenie ogółu jest rzeczą niemożliwą do osiągnięcia. Styl nowojorski jest jednak świetnym przykładem estetyki, która ma w sobie uniwersalizm; łączy ponad podziałami i jest tak demokratyczny, jak kraj w którym się narodził.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Apartament w Jaworznie, zaprojektowany przez Pracownię Marty Kożuch, prezentuje urok wnętrz stworzonych za Oceanem; klasę i szlachetną prostotę będącą wypadkową doświadczeń i bagaży kulturowych przybyszów napływających do USA ze świata i z Europy.  Apartament znajduje się na ostatniej kondygnacji bloku wielorodzinnego położonego w spokojnej dzielnicy Jaworzna. Jego właścicielami jest młode małżeństwo po 30-stce, które na co dzień prowadzi własne biznesy. W przełomowym momencie dla swojej rodziny, zaprosili do współpracy Pracownię. Spodziewając się dziecka, musieli podjąć kroki, by tak przeorganizować mieszkanie, by znalazł się w nim kącik dla malucha.

Stworzenie dodatkowego pokoju dla dziecka na blisko 70 metrach kwadratowych było zasadniczym wyzwaniem aranżacyjnym. Architektki zaproponowały nowy układ funkcjonalny, w którym podzieliły pierwotną przestrzeń salonu,  tworząc z niego dwie sypialnie - dla rodziców i niemowlęcia. Jednocześnie otworzyły cześć kuchenną i stworzyły nowy pokój dzienny w miejscu dawnej sypialni. Zmiany te wiązały się z przebudową konstrukcyjną mieszkania i uzyskaniem licznych pozwoleń w urzędach. Aczkolwiek ogromne ilości zniesionego i wywiezionego gruzu wyszły rodzinie na dobre – nowy rozkład spełnił oczekiwania inwestorów i jest zdecydowanie bardziej komfortowy dla wszystkich.

Właściciele apartamentu już na samym początku współpracy z Pracownią Marty Kożuch wskazali styl nowojorski jako ten, w którym czują się najbardziej, dlatego mieszkanie zostało zaprojektowane w takiej a nie innej konwencji.  We wnętrzach nowojorskich króluje elegancja i klasyczne wzornictwo. Dominuje w nich raczej spokojna paleta bieli, czerni, szarości oraz taupe, ale mile widziane są także mocniejsze akcenty. Architektki użyły neutralnej bazy – drewnianej, dającej wrażenie przytulności podłogi, białych mebli, ścian, kafelków – by pozwolić zabłysnąć barwie przewodniej: różnym odcieniom granatu i błękitu. Pojawia się on w postaci ściany za zagłówkiem łóżka małżeńskiego, zasłon, grafik czy tapicerki mebli.

Kolorystyka apartamentu jest harmonijna i spójna, takie jest także wzornictwo mebli. Ponadczasowe formy, emanując dyskretnym pięknem, doskonale się ze sobą komponują. Bardzo efektownym elementem kuchni jest szklany stół z tapicerowanymi krzesłami, który stanowi serce tej strefy. Podobnie jak ulokowany na centralnej ścianie salonu biokominek otoczony biblioteką stanowi tzw. focus point i doskonałe miejsce spotkań domowników i gości.

Ostatecznego charakteru apartamentowi w Jaworznie dodają dopracowane detale: dyskretne lampiony, grafiki, obrazy, gustowne oświetlenie, a także efektowne materiały wykończeniowe i tkaniny. Wśród tych ostatnich znajdują się – „must have” stylu nowojorskiego - czyli niklowany metal, a także ujmujące całość w bardzo szykowne ramy listwy przypodłogowe i sztukateryjne (NMC z Dekoriana).


AUTORSKA PRACOWNIA PROJEKTOWANIA WNĘTRZ Marta Kożuch i Nikola Kwasek

Zespół ekspertów w zakresie kompleksowej realizacji inwestycji. Pasjonatki pięknych i estetycznych wnętrz, które łączą światowe trendy z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi. Specjalizują się w projektowaniu wnętrz mieszkalnych a także dużych przestrzeni komercyjnych. Aranżując przestrzeń łączą oczekiwania inwestorów z ich indywidualnym stylem, nadając każdemu wnętrzu niepowtarzalny i wyjątkowy charakter. Przełamując utarte schematy wprowadzają do wnętrz efektowne rozwiązania.

Czas generowania strony: -1675466587,43s