Klasyka gatunku | Dekorian Home
TOP WNĘTRZA | 2017-10-12

Klasyka gatunku

Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Przepis na ponadczasową elegancję we wnętrzu? Prostota form, czystość linii i szlachetne materiały wykończeniowe. Ten apartament ma to wszystko — w idealnych proporcjach. 


 

Apartament znajduje się na ostatnim piętrze budynku usytuowanego na warszawskim Powiślu. Dzięki unikalnej lokalizacji mieszkańcy mogą cieszyć się widokiem na Wisłę i Stare Miasto. Apartament jest przeznaczony na wynajem, co w dużej mierze zdeterminowało jego układ przestrzenny, jak i stylistykę. Miało być luksusowo i ponadczasowo.

 

Zachowując wrażenie przestronności, na 180 m2 udało się zmieścić stosunkowo obszerny program: salon z jadalnią i kuchnią, toaletę gościnną, gabinet, trzy sypialnie, w tym sypialnię główną z łazienką i garderobą. 

 

Współczesny charakter zachowano, ograniczając się do prostych form i czystych linii. Zastosowano klasyczne, szlachetne materiały wykończeniowe o stonowanej kolorystyce: dębowe podłogi, marmur Carrara w łazienkach, forniry o ciemnym, chłodnym odcieniu, naturalne skóry, mięsiste tkaniny, jedwabne tapety. Przemyślaną gamę kolorystyczną bazującą na kolorach ziemi przełamano, wprowadzając barwę granatową, wzbogaconą pojedynczymi pomarańczowymi akcentami. Zabudowy meblowe na wymiar uzupełniono o wysokiej klasy meble i oświetlenie. Całość jest prosta i wyrafinowana zarazem. Udało się stworzyć wygodne wnętrze, w którym panuje przytulna atmosfera. 

 

Strona pracowni: www.republikaarchitektury.pl

 

 

Czas generowania strony: -1708491564,52s