Jak z bajki | Dekorian Home
TOP WNĘTRZA | 2017-10-25

Jak z bajki

Aranżując wnętrze sześćdziesięciometrowego, paryskiego apartamentu, architekci z włoskiego biura UdA, czerpali inspirację z bajki. Rozpoznajecie, jaką historię wzięli na warsztat i postanowili opowiedzieć w przestrzeni? Podpowiedzią jest motto, które przyświecało projektowi: „Prawdziwy wilk nosi swoje futro w środku”.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Dzięki przemyślanym połączeniom używanych materiałów i grze świateł, projekty autorstwa UdA, uznawane są przez specjalistów za wysoce wyrafinowane.  Architekci są przekonani, że zarówno przestrzeń, jak i meble, muszą reprezentować coś więcej niż to, co widać na pierwszy rzut oka. Powinny być metaforyczną opowieścią, stąd postawili na baśniowe motywy w mieszkaniu.

 Nawiązania do Czerwonego Kapturka widoczne są w wystroju apartamentu, jednak sam projekt miał być jednocześnie bardzo praktyczny, żeby nie powiedzieć: przyziemny. Cel postawiony przed projektantami był bardzo klarowny - mieli za zadanie stworzyć funkcjonalną przestrzeń prywatno-reprezentacyjną. 

 Otwarty plan mieszkania łączy centralnie usytuowany zespół kuchenno-łazienkowy obłożony drewnianymi panelami w kolorze czerwieni. Został on wykonany we Włoszech i przetransportowany do Paryża – co miało uzasadnienie praktyczne i ekonomiczne. Kuchnia została zaprojektowana tak, aby zorganizować na nowo życie mieszkańców, a sypialnia, by tworzyć nastrój intymności. Całość jest bardzo odważna i dynamiczna. Nie pozwala na obojętność.

Czas generowania strony: -1674805280,17s