Francja elegancja | Dekorian Home
TOP WNĘTRZA | 2017-10-12

Francja elegancja

Udostępnij logo whatsapp logo twitter

W Gdańsku jest taki apartament, w którym turyści mogą poczuć się niczym w sercu artystycznego Paryża. 


 

Klimatyczny apartament zlokalizowany jest na dziewiątym piętrze w jednym z gdańskich wieżowców. Jest on wynajmowany turystom z całego świata, którzy swój pobyt w Trójmieście, zamiast w sztampowym pokoju hotelowym, wolą spędzić w butikowym wnętrzu z duszą. Projektantem apartamentu jest Arkadiusz Grzędzicki. Na stosunkowo skromnej powierzchni 46 m² znajduje się salon z częścią jadalnianą i otwartą kuchnią, sypialnia, łazienka oraz przedpokój. Do lokalu przynależy również duży taras z pięknym widokiem na miasto i morze. Projektant miał stworzyć wysmakowane wnętrze w francuskim klimacie, które będzie z jednej strony eleganckie, z drugiej zaś przyciągnie uwagę dekoracyjnym detalem i kolorystyką oraz przytulnym charakterem. Bardzo istotna była również sfera funkcjonalna, stąd duża liczba szaf, w pełni wyposażona kuchnia czy wanna z hydromasażem. W sferze estetycznej zwraca uwagę różnorodność materiałów, faktur i kolorów. Wykończonym na wysoki połysk frontom kuchennym towarzyszą koronki, zamszowe tapicerowane meble oraz fantazyjne panele ścienne w salonie. Mocnym akcentem kolorystycznym są turkusowa kanapa, fotel, puf i dywan, ale nie mniejsze wrażenie robi pikowane, bladoróżowe wezgłowie łóżka, sięgające do samego sufitu.

 

Ze względu na usługowy charakter apartamentu architekt postawił na wysokiej jakości materiały wykończeniowe, które nie tylko będą dekorować przestrzeń, ale również sprostają intensywnemu użytkowaniu. Subtelne tło dla aranżacji stanowią szarości i biele z palety Para Paints. Podłoga w salonie i przedpokoju wykończona jest deską dębową Nobifloor, a w sypialni miękką puszystą wykładziną Epic Carpets. Atmosfery starej francuskiej kamienicy dodają klasyczne sztukaterie marki NMC. W łazience króluje drewno tekowe i lustra. W korytarzu zwraca uwagę tapeta Marburg z kolekcji Pure.

 

Więcej informacji na temat projektów Arkadiusza Grzędzickiego znaleźć można na stronie internetowej www.projektujewnetrza.com.

Czas generowania strony: -1675465980,57s