Etno biel | Dekorian Home
TOP WNĘTRZA | 2017-10-25

Etno biel

Biały kolor jest podstawą wnętrza wielkomiejskiego apartamentu w Kijowie. Minimalistyczne, przestronne i jasne, jest idealnym rozwiązaniem dla pary z małym dzieckiem.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Właściciele mieszkania zaprosili architektkę - Victorię Yakushę - do stworzenia przytulnego "rodzinnego gniazda". Biorąc pod uwagę zamiłowanie rodziny do podróżowania i aktywnego stylu życia, projektantka tematem przewodnim w kijowskim wnętrzu uczyniła styl etniczny – czerpiący z wielu kultur, w tym ukraińskiej.

 "Uwielbiam kreować wnętrza monochromatyczne, oparte na prostym schemacie kolorów, ale bogate w rozwiązania teksturalne"- mówi Victoria Yakusha - "Pozwalają mi one stworzyć grę odcieni i faktur na różnych powierzchniach, nawet w bardzo minimalistycznych przestrzeniach”.  W kijowskim apartamencie architektka zestawiła płaszczyzny wykonane z drewna czy gliny, a także różne rodzaje wykończeń m.in. tynk i beton. W holu mieszkania efektownym elementem jest mozaika z gliny.  Wszystkie jej fragmenty różnią się deseniem i odcieniem, ale razem tworzą interesującą kombinację, która natychmiast przyciąga wzrok.  Z kolei w salonie jedna ze ścian odtwarza motyw ukraińskiego domu "mazanki" z dekoracyjną strukturą wykonaną specjalną techniką.

 Niezwykle efektownym pomieszczeniem jest kuchnia. Jej centralnym elementem jest stół zaprojektowany przez designerkę.  Artystycznych mebli w mieszkaniu jest więcej - atmosferę kuchni uzupełnia również lampa jej projektu, a łazienkę charakterystyczna ceramiczna umywalka w kształcie misy. 

 Styl etniczny wprowadził do tego wnętrza oryginalność, smak, ciepło i poczucie czegoś dobrze znanego. Dzięki niemu apartament w Kijowie emanuje lekkością i pozytywną energią. 

Czas generowania strony: -1674808717,84s