Eksplozja koloru | Dekorian Home
TOP WNĘTRZA | 2017-10-12

Eksplozja koloru

Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Nowy hotel Valencia Lounge jest położony w zabytkowej części miasta Walencja. Stanowi przykład oszałamiających wnętrz zaprojektowanych w zgodzie z aktualnymi trendami, ale z szacunkiem do zastanej architektury.


 

Realizacja studia Masquespacio rozpoczęła się od gruntownego przebadania budynku, zawierającego typowe elementy z XX wiecznych domów regionu — m.in. stare kafle i sufity z ozdobnymi sztukateriami. Wszystkie one zostały zachowane. Celem projektu było dostosowanie hostelu do współczesności, stworzenie aranżacji, która mogłyby zwrócić uwagę różnych klientów i dopasować się do różnych stylów życia. Ana Milena Hernández Palacios, dyrektor kreatywna Masquespacio deklaruje: „Chcieliśmy sprawić, by goście czuli się jak w domu, ale takim, który pozwala im się marzyć, odłączyć się od codzienności i doświadczyć czegoś nowego, dokładnie jak wtedy, gdy cieszą się wakacjami”.

 

Każdy z 11 pokoi rozmieszczonych na 236 metrach kwadratowych został zaprojektowany w innym stylu. W Valencia Lounge znajdzie się miejsce dla miłośników surfingu, muzyki czy klimatu boho. Innym aspektem jest zastosowanie wzorów graficznych, które spaja cały projekt. Chcąc nadać hostelowi jak najbardziej spersonalizowaną formę, indywidualną tożsamość wszystkie lampy, stoły i elementy dekoracyjne (z wyjątkiem krzeseł i foteli) zostały zaprojektowane przez Masquespacio.

 

Strona pracowni: www.masquespacio.com

 

Czas generowania strony: -1675466516,44s