| Dekorian Home
TOP WNĘTRZA | 2019-07-19

Dom z 1923 roku

„Wabi – sabi” to prostota i piękno wynikające z upływu czasu. Wnętrze domu z 1923, zaprojektowane przez Loft Kolasiński, idealnie odzwierciedla japoński trend, w którym dominują naturalne materiały, nadszarpnięte zębem czasu elementy oraz stonowane kolory.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Projekt obejmował renowację i przebudowę wnętrza domu z 1923 roku w Szczecinie. Głównym założeniem projektu była zmiana klasycznego układu domu z podziałem na wiele pomieszczeń. Parter, dzięki likwidacji większości ścian działowych, stał się otwartą przestrzenią na której znajdują się : kuchnia, mała jadalnia w zabudowanej werandzie, salon, jadalnia i gabinet. Na piętrze znajdują się trzy sypialnie i dwie łazienki.

Ważnym założeniem projektu było, w zgodzie z filozofią Wabi-sabi, wykorzystanie możliwie jak największej ilości materiałów naturalnych. Ściany w całym domu i belki stropowe na piętrze pokryte zostały glinianym tynkiem, belki stropowe na parterze po oczyszczeniu pozostawione zostały bez zabezpieczenia, deski podłogowe po renowacji pokryte zostały olejem, piec na parterze wykonany został z ręcznie produkowanych kafli, natomiast kafle podłogowe w kuchni pochodzą z 1923 roku. W oszklonej werandzie posadzone zostało ponad dwustu letnie drzewo oliwne. Jest to specjalny gatunek przeznaczony do wnętrz, którego wykorzystanie zainspirowane było pasją inwestora.

W projekcie dominują wpływy modernizmu japońskiego i brazylijskiego, więc wśród wykorzystanych w wyposażeniu mebli możemy znaleźć projekty Isamu Noguchi, Jader Almeida i unikatowe krzesła Junzo Sakakura. Wyjątkowym obiektem pozyskanym do projektu jest wełniany dywan z 1969 roku, wyprodukowany w Kowarach-Polska. Ponadto, w projekcie wykorzystane zostały klastyczne meble, lampy i akcesoria pochodzące z Danii, Czech, Polski, Meksyku, Włoch i Niemiec. Zostały one poddane specjalistycznej renowacji. W gabinecie znajdują się zdjęcia Erwina Olafa.

Meble i akcesoria zaprojektowane przez Loft-Kolasiński: stoły, stoliki kawowe, sofa, komoda TV, biblioteka, lustra, ażurowe ekrany, łóżka, szezlong, kabiny prysznicowe, karnisze, garderoby, meble łazienkowe i kuchenne. Możliwość wykonania takiego projektu zawdzięczamy w dużej mierze klientom, których entuzjazm, kreatywność i pełne zaufanie do projektantów pomogły uczynić to miejsce wyjątkowym.

Czas generowania strony: -1674841069,45s