Ciepła strona minimalizmu | Dekorian Home
TOP WNĘTRZA | 2017-10-31

Ciepła strona minimalizmu

To przytulne i nowoczesne wnętrze powstało w wyniku metamorfozy domu we Włocławku. Autorką projektu jest architekt Barbara Godawska.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Położony w otoczeniu zieleni dom, którego właścicielami jest młode małżeństwo, przeszedł całkowitą przemianę pod okiem Barbary Godawskiej - uznanej architekt wnętrz z Warszawy.

Właścicielom podobały się nowoczesne rozwiązania, ale nie chcieli zupełnie uciekać od klasyki - zależało im, by wnętrze było miłe i przytulne. Kluczowa była również funkcjonalność. „Mimo dużej powierzchni domu, wcześniej brakowało w nim miejsca do przechowywania. Priorytetem było zaprojektowanie ergonomicznych schowków i szafek” - wspomina architekt. 

Powierzchnia 200 m2, wysokie pomieszczenia i otwarte przestrzenie stwarzały duże możliwości aranżacyjne, jednak okazały się też niemałym wyzwaniem. Przykładem jest salon, któremu wcześniej brakowało klimatu i spójnej koncepcji wizualnej. Teraz powierzchnia oraz wysokość są niewątpliwie jego mocną stroną. Wisienkę na torcie stanowią zdobiące ściany, efektowne gzymsy sztukateryjne i listwy marki NMC.

Tworząc projekt, architektka sięgnęła po uniwersalną, neutralną paletę barw: szarości, beże, brązy i biel (główną rolę odegrały kolory z palety barw Para Paints). Subtelna baza wzbogacona została kilkoma mocniejszymi akcentami, jak ściana w salonie w kolorze głębokiej zieleni. Dekoracją sypialni jest buduarowa tapeta Khroma (z oferty salonu Dekorian), natomiast w holu ścianę zdobi tapeta Eeijffinger (również dostępna w ofercie Dekoriana).

 

Czas generowania strony: -1675467981,72s