Apartament w stylu Kenzo | Dekorian Home
TOP WNĘTRZA | 2017-10-12

Apartament w stylu Kenzo

Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Właścicielka marzyła, aby jej kijowskie mieszkanie było urządzone w stylu charakterystycznym dla Kenzo Maison. Nie musiała długo szukać architekta, który to marzenie spełni. Znała prace Olgi Akulovej z magazynów i wizyt u znajomych - to ona zaprojektowała wnętrza, które zrobiły na niej największe wrażenie.


 

Wystarczyło spotkać się i omówić szczegóły. Potem było burzenie ścian, prace wykończeniowe, dobieranie mebli. Wyszło w stylu Kenzo? Zobaczcie sami. Przestrzeń mieszkania została podzielona na strefy funkcjonalne przy pomocy przesuwnych drzwi, kamiennej wyspy kuchennej i betonowej kolumny. Naturalna faktura betonu, biała podłoga z żywicy, drewno w części balkonowej i sufit w kuchni to elementy, które przybliżają całość do stylu wnętrz tworzonych przez Kenzo Maison. Swietłana jest zachwycona – i o to chodziło. Siedząc na sofie B&B Italia może podziwiać wewnętrzny ogród, jaki stworzyła dla niej projektantka, a sięgając wzrokiem za okno – obserwować Dniepr i zielone wzgórza. Idealne warunki do wypoczynku. I do pracy: za sofą stoi stół marki Poliform, który służy Swietłanie za biurko. Uwagę zwracają oryginalne półki na ścianie w pokoju dziennym zaprojektowane przez Olgę i zielona ściana w hallu. Jej odbicie w lustrze sprawia wrażenie niekończącego się korytarza.

 

Ten projekt, jak inne prace Olgi Akulovej, perfekcyjnie łączy funkcjonalność z estetyką – wnętrza utrzymane są w harmonijnej gamie kolorystycznej, uważnie dobrane zostały materiały. Nas zachwyca pomysłowość tej bardzo utalentowanej ukraińskiej projektantki. Więcej o jej projektach: http://www.olgaakulova.com/

Czas generowania strony: -1721109377,10s