Apartament skąpany w barwach | Dekorian Home
TOP WNĘTRZA | 2017-10-25

Apartament skąpany w barwach

Połączenie estetyki hiszpańskiego projektanta wnętrz Pepe Leal oraz portugalskiego producenta luksusowych mebli Boca do Lobo zaowocowało wnętrzem, w którym różnorodne materiały i faktury spotykają się z feerią barw.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Pepe Leal to projektant wnętrz znany – nie tylko w swojej rodzinnej Hiszpanii, lecz także na całym świecie – z zamiłowanie do kolorów i materiałów, które dopasowuje do zmieniających się trendów. Apartament w Madrycie to owoc jego współpracy z portugalską marką produkująca luksusowe meble: Boca do Lobo.

 Madrycki apartament już od progu wita różnorodnymi materiałami, fakturami oraz barwami. Złoto, miedź, marmur, drewno spotykają się tutaj z aksamitnymi tkaninami, którymi pokryto sofę i fotele, miękkimi poduszkami, zasłonami czy narzutami. Pastelowe kolory przełamane zostały intensywniejszym granatem, pomarańczą i zielenią, a następnie ożywione floralnymi i geometrycznymi wzorami.

 W salonie swoje miejsce znalazła komoda Heritage z oferty Boca do Lobo. To wyjątkowy przedmiot wykończony ręcznie malowanymi płytkami nawiązującymi do portugalskich azulejos. Każda część tego niezwykłego mebla opowiada odrębną historię. Klimat Południa wprowadza również zielona ściana, na której znajduje się ekspozycja liści bananowca i monstery. Znaczącą rolę w tej przestrzeni odgrywa także złoto: w tym kolorze jest lampa, kinkiety, część sufitu, a także stoliki. Dwa z nich pochodzą z kolekcji Eden marki Boca do Lobo i odwzorowują pień drzewa. W sypialni za sprawą tapet, baldachimu i zasłon z tropikalnymi motywami dominują głębokie odcienie zieleni i brązu. Kontrapunktem dla tych ciemnych barw stał się fotel w kolorze intensywnej pomarańczy. Z kolei łazienka to królestwo pasteli. Wszystkie elementy zostały tutaj zamknięte w geometryczne formy, a jako główne materiały wybrano marmur, szkło i miedź. Mimo że w madryckim apartamencie doświadczyć można wielości kolorów i materiałów, to jest to przestrzeń, która pozwala odetchnąć od dynamiki miasta. 

Czas generowania strony: -1708490926,62s